Jakie ćwiczenia najlepiej przyspieszają odchudzanie?

Układamy plan działania

Zanim zaczniesz jakiekolwiek działania, warto mieć plan, nie tylko ćwiczeń. Z procesu odchudzania nie można wykluczyć diety. Dobór diety zależy od kilku czynników. Wśród nich są m.in. typ sylwetki, wiek, tryb życia, czy ilość kilogramów które ma się w planach spalić. Błędem jest również trenowanie do wyczerpania. Najczęściej wskazany jest średnio intensywny wysiłek w trakcie około godzinnego treningu. Skonsultuj się z trenerem, aby zaplanować dietę oraz plan i zestaw ćwiczeń, które pozwolą ci na uzyskanie wyników o których marzysz. Od szybkiej utraty wagi, bardziej korzystne dla twojego zdrowia jest spalanie po około pół kilograma na tydzień. Może wydawać się to mało, ale pozwala uniknąć problemów ze zmniejszonym metabolizmem oraz efektu jo-jo, a przy tym pozwala nie tracić tkanki mięśniowej. Pamiętaj żeby skonsultować się z trenerem osobistym, który z chęcią udzieli ci porad jakie ćwiczenia na odchudzanie stosować, oraz z jaką intensywnością warto wykonywać je dla optymalnego efektu. Zanim sięgniesz po jakikolwiek przyrząd – pamiętaj o rozgrzewce i rozciąganiu. To niezwykle ważne!

Trening pora rozpocząć

Nie tylko regularność, ale również różnorodność aktywności fizycznej wpływa pozytywnie na poprawę metabolizmu. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę na siłowni, warto zacząć od treningów aerobowych oraz kardio. Te drugie są jednymi z najpopularniejszych i zwykle najczęściej zalecanych, kiedy celem jest redukcja tkanki tłuszczowej. Zaliczają się do nich ćwiczenia na takich przyrządach jak rowerek stacjonarny, bieżnia, ergometr, stepper czy orbitrek. Warto od czasu do czasu urozmaicać je o takie aktywności jak łyżwy, pływanie, czy rolki. Ćwiczenia kardio możesz wykonywać nawet kilka razy w tygodniu po 40 do 60 minut. Innym popularnym rodzajem treningu są ćwiczenia aerobowe, czyli przyśpieszające pracę serca. Podobnie jak w przypadku kardio, można wykonywać je na bieżni, czy rowerze stacjonarnym, ale także wykonując brzuszki, pompki, czy ćwicząc na atlasie. Początkujący wykonując trening aerobowy sięgają zwykle po sztangę, czy ćwiczenia z hantlami. Jeśli posiadasz większy staż na siłowni, albo masz wsparcie doświadczonego trenera, możesz spróbować treningu interwałowego. Polega on na wykonywaniu zestawów ćwiczeń w krótkich seriach – na początku intensywny aerobowy, a następnie spokojniejszy kardio. W jego trakcie pozbywamy się zwykle tkanki tłuszczowej z okolic brzucha oraz ud.

Na skuteczny trening na redukcję tkanki tłuszczowej składa się wiele czynników. Można do nich zaliczyć zbilansowaną dietę, intensywność oraz różnorodność ćwiczeń, czy wyważony plan treningowy. Jeśli nie zauważysz zadowalających cię wyników od razu – nie zniechęcaj się. Mimo tego że często boczki nie znikają tak szybko jak byśmy chcieli, a kilogramy nie spadają na łeb na szyję, to jeśli uda ci się zachować regularność i sumienność, w końcu zauważysz zmiany, które pozytywnie cię zaskoczą.