Dance aerobic – łącz przyjemne z pożytecznym!

16m 46s, 800 spalonych kalorii. Jeszcze jedno kółko – myślisz, zaciskasz zęby i biegniesz dalej.


Niestety w zimowym okresie powietrze w Krakowie nie sprzyja aktywnościom fizycznym na zewnątrz, dlatego jesteś zmuszony do biegania na bieżni. W chwilach zwątpienia i ekstremalnego znudzenia włączasz muzykę i wyobrażasz sobie, że właśnie jesteś na ostatniej prostej do zdobycia jednego z wolańsko-bielańskich pagórków. Do tej pory jakoś dawałeś/aś radę. Jednak masz już dość stania biegania w miejscu i nerwowo rozglądasz się po ćwiczących na innych maszynach.

Jednak przerzucanie ciężarów też nie jest Twoją ulubioną formą treningu. I co teraz? Wtedy odrywasz wzrok od ćwiczących i zauważasz wykonującą symultanicznie taneczne ruchy grupkę osób. Są uśmiechnięci oraz ewidentnie rozentuzjazmowani. Może to coś dla mnie – myślisz i starasz się dowiedzieć, w jaki zajęciach bierze udział ta wesoła, tańcząca gromadka.

Czym jest dance aerobik?

Najprościej mówiąc jest to zestaw ćwiczeń gimnastycznych, odbywających się przy akompaniamencie muzyki. Na samym początku powstał jako dyscyplina stricte rekreacyjne, natomiast potem ewoluował w dyscypliną sportową – regularnie odbywają się mistrzostwa świata z dance aerobiku.

Na czym dokładnie polega? Jak sama nazwa wskazuje są to ćwiczenia aerobowe – zaliczane do grupy ćwiczeń cardio, których głównym celem jest wzmocnienie naszego układu krążenia. Jednak nie jest to jego jedyna pozytywna cecha.

Dance aerobic to szansa na:

– poprawienia swojej kondycji
– koordynacji ruchowej
– spalenia zbędnych kilogramów
– poprawienie koncentracji
– polepszenie samopoczucia
Prawdziwe combo aerobów z tańcem potrafi także doskonale rozładować stres oraz dać upust negatywnym emocjom. Miałeś ciężki dzień w pracy i potrzebujesz odreagować? Chyba nie musimy się powtarzać, jak możesz się w zdrowy sposób zrelaksować.

Jakie mięśnie kształtuje?

Głównie nóg i pleców.


Dla kogo?

W zasadzie there’s no limits – dla wszystkich, bez względu na płeć i ilość przeżytych wiosen.
Dance aerobik – rodzaje tańca

Pewnie zastanawiasz się, co to właściwe jest za taniec. Salsa, jazz, a może hip-hop? Tak naprawdę nie da się jednoznacznie odpowiedzieć – wykorzystywane są różne style, a tempo muzyki oscyluje średnio w przedziale 130-135 uderzeń na minutę. Wszystko w zależności od stopnia zaawansowania danej grupy.

– Dance aerobic to zdecydowanie jedno z bardziej inspirujących i ciekawszych sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów oraz… stresu po całym dniu pracy. – mówi jedna z prowadzących zajęcia w Energym Kraków.

W razie jakichkolwiek pytania zapraszam na konsultacje do Energym Kraków. I pamiętaj: Tańczyć każdy może – trochę lepiej lub trochę gorzej. Łącz przyjemne z pożytecznym i zapisz się już dziś! Rozkład zajęć fitness