Dlaczego Zumba to trening dla Ciebie?

Początki Zumby

Urodzony w 1970 roku Alberto Perez od małego chciał być tancerzem. W wieku nastoletnim pracował jako instruktor tańca i występował w klubach nocnych. Los chciał, że właściciel pobliskiej siłowni potrzebował zastępstwa za kontuzjowanego instruktora aerobiku. Tak właśnie Beto rozpoczął swoją karierę w fitnessie. Po przepracowaniu kilku miesięcy jako instruktor, zdarzył mu się wypadek, bez którego świat nigdy nie poznałby Zumby. Perez zapomniał zabrać płyt z muzyką do ćwiczeń. Musiał improwizować. Miał przy sobie kasetę z salsą i merengue, którą wykorzystał, łącząc taniec i trening. Tego dnia nieoficjalnie narodziła się Zumba.

Korzyści z treningu

Zorientowane na intensywny wysiłek ćwiczenia oferowane przez Zumbę to sposób na zaangażowanie wszystkich partii mięśni. Pośladki, uda, łydki rozwijają się dzięki dynamicznej pracy nóg – podstawie w latynoamerykańskich formach tanecznych. Wprowadzone przez Pereza elementy Bollywood i tańca brzucha angażują ramiona i rzeźbią tors. Jednak przede wszystkim najbardziej korzysta z Zumby organizm jako całość. Po pierwszych treningach do zmiany koszulki może być potrzebny chirurg, ale już po kilku tygodniach każdy ruch będzie przychodził jakby… łatwiej. Oddychanie nie będzie już błaganiem o litość, a czymś głębszym, jakby mantrą. To Twoje ciało, które wie, co dla niego dobre. To endorfiny, które uwalniają się podczas treningu, gdy w myślach przewija się „1, 2, 3… Zumba Kraków!”

Trening aerobowy to nie tylko dodatek do tańca – to jedna z dwóch fundamentalnych zasad. Dusza i ciało, radość i trening. Dzięki elementom aerobiku, organizm pracuje do dwóch dni po treningu spalając kalorie dzięki efektowi After Burn. Regularne treningi są ważne w każdej formie sportu, jednak dzięki Zumbie możesz trenować bez przerwy, nawet siedząc w pracy lub szkole.

Redukcja stresu i przede wszystkim – dobra zabawa!

Określenie „taniec radości” nie wzięło się znikąd. Uwielbiamy taniec. To forma ekspresji, sposób na poczucie wolności. Kiedy tańczymy, popuszczamy wodze, a nasza dusza zdaje się sama poruszać kończynami. Tańcząc, nie zastanawiamy się nad pracą, studiami czy jakimkolwiek problemem. Liczy się akt, chwila.

Możliwość odetchnięcia i wypuszczenia na wolność skumulowanych emocji to coś, o czym współczesny świat zdaje się zapominać. A przecież człowiek to żywa, barwna istota pełna uczuć i trosk. Na treningu Zumby ludzie są ciepło nastawieni, leci energiczna, latynoska muzyka. Daj się jej porwać i sprawdź jak wpłynie na Twoje życie.

Zapraszamy na trening Zumby do Energym Fitness Club – Czyżyny, Nowa Huta!