Siłownia, fitness - Energym kraków
cennik   |    kontakt


       
NOWOŚCI | lifestyle | kultura | trening | promocje
Jak zumba wpływa na sylwetkę?

Zalety płynące z samego treningu zumby - oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej regularności - towarzyszą Ci praktycznie przez cały czas.


Jak zumba wpływa na sylwetkę?

Pot, zaciskanie zębów i restrykcyjna dieta - to najpopularniejsze skojarzenia ze zrzucaniem zbędnych kilogramów oraz rzeźbieniem wymarzonej sylwetki. Nic bardziej mylnego - wszystko można połączyć z dobrą zabawą. Tylko czy wtedy osiągniemy zamierzone rezultaty? Jak to zrobić? Na te i inne pytania odpowiemy w naszym dzisiejszym wpisie. 

 

W świecie ciągle zmieniających się trendów ciężko jest utrzymać się dłużej w świadomości swoich klientów. Przedsiębiorcy sięgają po coraz bardziej zaawansowane nowinki technologiczne, kulinarni fascynaci próbują łączyć ze sobą smaki z całego świata, a Albert Perez wymyślił zumbę. Czym jest zumba? Hybrydą tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. 

 

Uczyć bawiąc – rzeźbić tańcząc

 

Tak jak I. Krasicki starał się w swojej twórczości przekazywać wiedzę w zabawny sposób, tak też zumba łączy przyjemne z pożytecznym. Przyjemne, bo treningi w pewnym sensie przypominają szampańską zabawę, pożyteczne – angażujemy praktycznie wszystkie partie mięśni, spalając zbędne kilogramy.

 

Klucz do sukcesu? Intensywność i długość treningu. Specyfika tej formy ćwiczenia polega na konieczności zaangażowania całego ciała: rzeźbimy pośladki, uda, łydki, a nawet plecy i ramiona. Zależy Ci na pozbyciu się fałd tłuszczu na brzuchu? Dynamiczny i porywający mix rytmów latynoskich praktycznie przez cały czas obciąża mięśnie brzucha, przez co w naturalny sposób modelujesz właśnie te partie mięśni. 

 

Zalety płynące z samego treningu zumby - oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej regularności - towarzyszą Ci praktycznie przez cały czas. Nie dość, że dzięki wydzielającym się endorfinom, poprawiasz swoje samopoczucie, to stymulujesz organizm do spalania kalorii nawet w dni wolne od zajęć. 

 

Podczas tzw. ćwiczeń aerobowych zmuszamy organizm do pracy nawet przez 2 kolejne dni po treningu. Warto także pamiętać, że każdy wysiłek wpływa na poprawę naszego metabolizmu, przez co nie tylko nie przybieramy na wadze, a chudniemy praktycznie 24h na dobę. „Oczywiście wszystko jest kwestią indywidualną, ale trening cardio (do takich zaliczamy zumbę) to znakomite ćwiczenia dla wszystkich marzących o doskonałej sylwetce. Godzinna sesja pozwala spalić ok. 450 kcal” – mówi jeden z trenerów personalnych w Energym Kraków.

 

Słowo-klucz? Trening kompleksowy

 

Biegałeś kiedyś na bieżni? Jeśli tak, to doskonale zdajesz sobie sprawę z korelacji pomiędzy ilością przebiegniętych kilometrów a spalonymi kaloriami. A co, jeśli takie sam efekt możesz osiągnąć już po godzinie dobrej zabawy? I oprócz odjętych 400-500 kalorii równomiernie rzeźbiłeś wszystkie mięśnie? Odpowiedź jest tylko jedna: zumba!

 

No to… zumba!

 

Zumba to trening interwałowy w postaci szybkich oraz wolnych ruchów zarówno wzmacniających, jak i rzeźbiących, nieskomplikowane choreografie i świetna atmosfera. Co więcej, uczestnicy zazwyczaj nawet nie zdają sobie sprawy z intensywności swojego treningu. To wszystko wpływa na pozytywne podejście do zajęć, pełne zaangażowanie, a w efekcie – smukłą sylwetkę. 

 

Zapraszamy na trening zumby do Energym!