Siłownia, fitness - Energym kraków
cennik   |    kontakt


       
NOWOŚCI | lifestyle | kultura | trening | promocje
Zdrowy kręgosłup – to prostsze niż myślisz!

O bólach i różnego rodzaju schorzeniach kręgosłupa słyszymy praktycznie na każdym kroku. Radio, telewizja, a przede wszystkim internet - wszędzie ten sam przekaz, tylko dostosowany do stylistyki danego medium. Jednak tym razem ugryziemy temat z innej strony. Nie odpowiemy na pytanie: jak zwalczać uciążliwy ból, a jak nie dopuścić do sytuacji, w której jedyną alternatywą są dla nas kosztowne zabiegi.


zdrowy kręgosłup zajęcia

Zajęcia o prostym i wdzięcznym tytule „Zdrowy kręgosłup” to program ćwiczeń rekomendowanydla bardzo szerokiej grupy osób. Tutaj nie ma znaczenia wiek czy poziom dotychczasowejaktywności fizycznej. Doskwierają Ci bóle kręgosłupa? Starannie wyselekcjonowane ćwiczeniapomogą w zmniejszeniu nacisku na kręgi, tym samym redukując dyskomfort. Natomiastprzykurczone grupy mięśniowe zostaną rozciągnięte i rozluźnione. Hej, wspominaliśmy, żespotkania mają charakter prewencyjny? Zapisując się na zajęcia, otrzymujemy w pakieciepoprawę sylwetki oraz samopoczucia, co w efekcie chroni nas przed skutkami siedzącego trybużycia. Mechanizm podobny do przestrzegania diety – warto zreflektować się zawczasu i niedopuścić do pogorszenia się stanu naszego zdrowia. To naprawdę działa!

 

Jak wyglądają zajęcia?„Zdrowy kręgosłup” to w głównej mierze ćwiczenia rozluźniające, mobilizujące, wzmacniające, atakże rozciągające wybrane grupy mięśniowe. Clou programu? Nauka utrzymania odpowiedniej,stabilnej postawy naszego ciała. To wszystko udaje się osiągnąć dzięki wykorzystaniuzróżnicowanego sprzętu, takiego jak: piłki rehabilitacyjne (duże fit ball, małe ovo ball oraz heavyball), natomiast ćwiczeniowe inspiracje zaczerpnięte z zajęć pilates docierają i wzmacniająnajgłębsze partie mięśniowe. Wszystkie działania wykonywane są w jednym celu – wyrobieniaprawidłowej postawy.

 

Przykładowe ćwiczenia


I.Stajemy w rozkroku na szerokość bioder, przyciskamy stopy do podłogi, wciągamy brzuch(jednocześnie pamiętając o prostych plecach) i wypinamy klatkę piersiową. Bierzemy wdech,jednocześnie unosząc ramiona i wypuszczamy powietrze. Nie zapominaj o napiętych mięśniachbrzucha. Ile powtórzeń? 5.

 

II.Zaczynam bardzo podobnie jak w poprzednim ćwiczeniu – rozluźniamy barki, a ramiona‘wyciągamy’ na boki. Następnie na przemian pochylamy tułów – raz w lewą, raz w prawą stronę,cały czas pamiętając o maksymalnym ‘wyciągnięciu’ ramion. Natomiast biodra utrzymujemy wmiejscu, a klatkę piersiową trzymamy w pozycji prostej. Ramiona w jednej linii, cały czas napinamybrzuch i prostujemy plecy. Najważniejszym elementem tego ćwiczenia jest powiększanie zakresuruchu po każdym powtórzeniu. Ćwiczenie powtarzamy kilkanaście razy, a na sam koniecrozluźniamy ramiona i wykonujemy luźne skręty tułowia.

Masz więcej pytań? Zapraszamy na konsultacje z naszymi specjalistami do Energym Kraków!