Siłownia, fitness - Energym kraków
cennik   |    kontakt


       
NOWOŚCI | lifestyle | kultura | trening | promocje
Power ABS - intensywny trening mięśni brzucha!

O treningu ABS słyszał chyba każdy. Obok aerobicznej 6 Weidera jest to najpopularniejszy plan treningowy rozwijający mięśnie brzucha. Jednak dla prawdziwych poszukiwaczy wyzwań powyższe zestawy ćwiczeń to pestka. Jeśli z dietą jesteś na Ty, a widoczne efekty uzyskujesz już jedynie pod okiem doświadczonego trenera personalnego, nie musisz porzucać zajęć grupowych. Intensywny trening Power ABS pomoże w podkreśleniu sześciopaku i spaleniu tego upartego procenta BF, który dzieli Cię od wymarzonej sylwetki!


power abs

Powtórzenia to nie wszystko

Sekret treningu Power ABS tkwi nie w ilości powtórzeń, a intensywności treningu i przerwach pomiędzy seriami – jednym słowem: interwałach! Podstawą interwałów jest wysiłek beztlenowy, nazywany również anaerobowym. Polega on na intensywnych seriach, które uzyskują pełen efekt nie w trakcie zajęć, a w okresie potreningowym. Organizm potrzebuje dużych ilości tlenu, żeby zregenerować włókna mięśniowe i odbudować rezerwę glikogenu.

 

W wypadku treningu anaerobowego, energia wykorzystywana podczas regeneracji organizmu pobierana jest z tłuszczu. Oznacza to, że trening interwałowy pozwala zmaksymalizować efekt After Burn – proces spalający tkankę tłuszczową nawet do 48 godzin po treningu. Oznacza to, że w przeciwieństwie do aerobicznej szóstki Weidera, Power ABS zakłada przerwy pomiędzy treningami. Odciąża to mięśnie i stawy, dając im czas na pełną regenerację oraz rozwój tkanki mięśniowej.

 

Wyzwania intensywnego treningu

Dodatkowe pozytywne efekty planu Power ABS obejmują między innymi zwiększenie wydolności tlenowej organizmu. Trening łączy w sobie elementy wzmacniające (rozwój mięśni brzucha prostych i skośnych) oraz cardio. Już po pierwszych sesjach treningowych można zauważyć wzrost wydolności organizmu i poprawę kondycji. Poprawa kondycji, spalanie tkanki tłuszczowej w okresach pomiędzy treningami oraz intensywny rozwój mięśni brzucha - brzmi za dobrze, żeby było prawdziwe?

 

Pierwszy trening rozwieje te wątpliwości. W życiu nie ma nic za darmo, w fitnessie tym bardziej. Radykalne zmiany opłacone są potem, łzami i morderczym wysiłkiem, ale chyba każdy, kto miał okazję wypróbować Power ABS potwierdzi, że efekty są tego warte. Intensywny trening to jedno z najbardziej satysfakcjonujących przeżyć, jakich można doświadczyć. Obserwowanie pozytywnych zmian w swoim ciele jedynie potęguje uczucie szczęścia.

 

Dla kogo Power ABS?

O ile zajęcia kierowane są przede wszystkim do osób średnio-zaawansowanych, nikt nie zabroni Ci spróbować swoich sił w treningu. Jeśli szukasz wyzwań, chcesz przesunąć granice swoich możliwości albo po prostu poszukujesz dodatkowych zajęć do uzupełnienia swojego planu treningowego, przyjdź na zajęcia i zawalcz o lepsze samopoczucie i wyrzeźbioną sylwetkę! Pamiętaj, że najlepsze efekty można uzyskać stosując dietę przystosowaną do indywidualnych potrzeb oraz stosując się do porad bardziej doświadczonych osób. W razie wątpliwości, zawsze możesz zasięgnąć porady dietetyka i trenera personalnego.

 

Zapraszamy serdecznie do klubów Energym w Krakowie! Nasza wykwalifikowana kadra służy radą i pomocą – od diety, przez plan treningowy, po ogólne porady dotyczące zdrowego trybu życia. Sprawdź nasz grafik zajęć fitness