Muay Thai i siłownia

Odpowiedź jest prosta: niekoniecznie. Niekoniecznie, bo wszystko zależy od naszych oczekiwań oraz indywidualnych predyspozycji. Właściwy wybór jest wypadkową wielu czynników, nie zawsze zależnych od nas samych. Natomiast jeżeli jesteś sprawny fizycznie i Twoje ciało w żaden sposób Cię nie ogranicza – warto zastanowić się nad łączeniem elementów z różnych form treningu. Idea kuchni fusion znajduje zastosowanie w wielu płaszczyznach naszego życia, w tym w dbaniu o nasze ciało. To co, może Muay Thai ze szczyptą treningu siłowego?


Danie główne: Muay Thai

Ze względu na swoją wszechstronność i skuteczność Muay Thai stało się sportem narodowym Królestwa Tajlandii. Warto pamiętać, że to nie tylko sztuka walki, a przede wszystkim filozofia życia o wielowiekowej tradycji. Dzięki niej nie tylko dbamy o nasze ciało, ale też oczyszczamy umysł.


Nie bez powodu nazywana jest sztuką ośmiu kończyn – podczas treningu pracujemy praktycznie całym ciałem i rozwijamy wszystkie partie mięśni. Popularny tajski boks w opinii publicznej uchodzi za trudny i wymagający sport, co niestety wiążę się z dostosowaniem swojego życia do cyklu treningowego. Zresztą – nie bez powodu nazwaliśmy Muay Thai filozofią życia. Kto myśli o jej praktykowaniu na poważnie, powinien stosować się do spersonalizowanej diety. Oczywiście można podejść do tego z przymrużeniem oka, ale wtedy nie mamy gwarancji, że wytrzymamy do końca treningu.
Więcej na temat Muay Thai pisaliśmy w tym artykule.

Deser: trening siłowy

Czym się kierować przy wyborze ćwiczeń? Początkującym polecamy konsultację z trenerem personalnym, który nie tylko pomoże dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń, ale także rozpisze właściwą dietę. Najczęściej popełniane błędy wynikają właśnie z braku wiedzy, która niestety potem skutkuje przerwą w treningach. Tak jak w kuchni, tak też na treningu – wszystko musi być w odpowiednich proporcjach – mówi trener Muay Thai z siłowni Energym Kraków.


Krótkie podsumowanie? Tajski boks na pewno pomoże Ci poprawić swoją kondycję, natomiast siłownia zwiększy moc i rozbuduje poszczególne partie mięśni. W tym wypadku nie musisz wybierać pomiędzy sztuką walki a wizytami na siłowni – obie formy są potrzebne. Tylko pamiętaj o odpowiednich proporcjach.