Siłownia, fitness - Energym kraków
cennik   |    kontakt


       

Film Instruktarzowy z Ewą

Wywiad z Ewą Miśkiewicz.


Energym: Powiedz nam czym się interesujesz?

Ewa: Sport plasuje się w samej czołówce moich zainteresowań. Cenie sobie bliskość przyrody, życie zgodne z naturą. Moją pasją jest także muzyka, wspinaczka i rodzina.


Energym: Rozwój fizyczny jest dla Ciebie ważny?

Ewa: Od sportu oczekuje czegoś więcej, niż jedynie rozwoju fizycznego.


Energym: W takim razie czego?

Ewa: W poszukiwaniu odpowiedniego dla siebie treningu trafiłam na zajęcia bodyART i od razu poczułam, że to coś właśnie dla mnie.


Energym: Czy prowadzenie zajęć zmieniło Twój plan dnia?

Ewa: bodyART dokonał w moim życiu rewolucji. Wcześniej wykonywałam wiele innych zawodów, ale dopiero dzięki pracy nad ciałem i duchem znalazłam swoje miejsce i spełnienie oraz postanowiłam zająć się tą formą aktywności zawodowo. Czuję potrzebę propagowania i szerzenia idei tego rodzaju treningu mentalnego.


Energym: Twoje zajęcia to gwarancja profesjonalizmu. Trudno osiągnąć taki poziom?

Ewa: Ważne aby wyznaczyć sobie konkretny cel. Mi się udało. Licencję zdobyłam w renomowanej szkole Roberta Steinbachera – twórcy bodyART. Jestem międzynarodowym instruktorem bodyART i bodyART Stretch. Regularnie uczestniczę w warsztatach i konwencjach Szkoły Open Mind Health and Fitness Idea. Co 2 lat odbywa szkolenia w organizacji bodyART i odnawia licencję instruktora, co zapewnia ciągłe podnoszenie kwalifikacji.


Energym: Komu polecasz zajęcia, które prowadzisz?

Ewa: bodyART jest treningiem dla wszystkich, szczególnie dla tych, którzy jogę i pilates uważają za zajęcia za mało energiczne. Dzięki zajęciom zyskasz nie tylko wzmocnienie mięśni, elastyczność i równowagę, ale także wewnętrzną energię, właściwy oddech i harmonię


Energym: Brzmi interesująco. Trudny jest taki trening?

Ewa: Zajęcia wymagają dużego zaangażowania, którego efektem staje się synergia między ciałem, duszą, umysłem, relaksem i wytrzymałością. bodyART to trening funkcjonalny, wykorzystujący jedynie obciążenie własnego ciała.


Energym: Początkujący mogą liczyć na specjalne traktowanie?

Ewa: Poświęcam uwagę każdemu klientowi, bo dla mnie bodyART to sztuka, która wymaga czynnych odbiorców i uczestników.


Energym: Jak byś określiła jednym zdaniem zajęcia bodyART?

Ewa: Jest w nim wszystko. Jest w nim życie


Energym: Ewo, co chcesz na koniec powiedzieć tym którzy wahają się przyjść?

Ewa: Przyjdź, to początek dobrej drogi!


Trenuj z Pawłem Flaszą!

 

Poznaj Pawła Flaszę!


 

Energym: Witam. Pawle, jakie zajęcia prowadzisz w Energym Fitness Club?

Paweł: Hej. Prowadzę zajęcia Muay Thai, dodatkowo zapraszam na zajęcia Cross i TRX.

 

E: Od kiedy poważnie interesujesz się sportem?

P: Od 1990 roku aktywnie zgłębiam tajniki sztuk walki.

 

E: Czyli nie tylko MuayThai?

P: Posiadam państwowe uprawnienia instruktorskie kick boxingu, Muay Thai, karate, samoobrony, a także strzelectwa sportowego i siłowych ćwiczeń fitness.

 

E: Czy masz więc czas na jakieś inne hobby?

P: Poza sportem fascynują mnie także podróże. Chcąc w pełni poznać charakter i kolebkę Muay Thai, zwiedziłem Tajlandię i odbywałem tam treningi. Połączyłem dwie pasje.

 

E: Kto może uczestniczyć w Twoich zajęciach?

P: Prowadzone prze zemnie treningi Muay Thai są przeznaczone dla wszystkich, niezależnie od płci i wieku.

 

E: Co jest ważnego w pracy z urozmaiconą grupą? Chodzi mi właśnie o różnice płci i wieku.

P: Dostrzegam wagę właściwego motywowania grupy i poszczególnych jej członków, a także budowania autorytetu instruktora.

 

E: Jak to osiągnąć?

P: Wieloletnie doświadczenie i odpowiednie wykształcenie pedagogiczne dają mi taką możliwość. Skupiam się na wykorzystywaniu osobistych cech i predyspozycji poszczególnych osób, uświadamiam im ich możliwości, siłę i daje szansę na poradzenie sobie w trudnych sytuacjach dzięki wykorzystaniu technik samoobrony.

 

E: Poza samoobroną do czego mogą się przydać zajęcia Muay Thai?

P: Wiedza i umiejętności wynoszone z treningów Muay Thai z powodzeniem można wykorzystywać w codziennym życiu. Zajęcia uczą rywalizacji, pracy zespołowej, podnoszenia się po porażkach i sumiennego dążenia do określonych celów.

 

E: Wszystko to jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach...

P: Dokładnie! Klienci pracujący na co dzień w korporacjach i prowadzący niezwykle stresujący tryb życia cenią sobie większą pewność siebie i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji. A to tylko niektóre z umiejętności osiąganych dzięki zajęciom ze mną.

 

E: Czyli coś dla ciała, ducha i umysłu?

P: Tak, ale to jeszcze nie wszystko! Najlepsi mają szansę na zdobywanie pasów uczniowskich

i mistrzowskich.

 

E: Jakieś słowo na zakończenie?

P: Niezdecydowanych zachęcam do przełamania się i przyjścia na zajęcia. We wstępnej rozmowie z chęcią rozwieję wszelkie wątpliwości i przybliżę korzyści płynące z uprawiania sztuk walki.

 

E: Dziękuję za rozmowę.

P: Ja również dziękuję i zapraszam na zajęcia.

Film Instruktarzowy z Tomkiem Pilarzem!

 

 

Chcesz trenować z Tomkiem w domu?
Oto kolejny materiał filmowy z cyklu Pro Club!

Tomek Pilarz zaprasza na trningi!

 

E:Gdzie można Cię spotkać w Energym?
T: Jestem instruktorem na siłowni. Zajmuję się Treningami Personalnymi i prowadzeniem planów żywieniowych, treningowych i suplementacyjnych. Klienci ą pod moją opieką przez dwa miesiące. Zajmuję się w tym czasie nimi merytorycznie, a także chodzę z nimi na zakupy spożywcze i pomagam zmienić swój nawyki i plan dnia.


E: Jesteś jednym z niewielu chłopaków, z którym spokojnie można pójść na zakupy!
T: Tak! Wybieramy się razem na zakupy, tłumaczę na co zwracać uwagę, co oznaczają wszystkie określenia na etykietach, czego szukać, a czego unikać. Poza zakupami zajmuję się także zajęciami Body Flex. Zajęcia te mają za zadanie rozwinięcie koordynacji, pozbycie się tkanki tłuszczowej i wzmocnienie organizmu pod względem wytrzymałości i siły. To trening obwodowy kierowany głównie dla kobiet, przy wykorzystaniu ciężaru własnego ciała i wolnych ciężarów.

 

 

E: Jak wyglądają Treningi Personalne prowadzone przez Ciebie?

T: Są to zajęcia dla każdego. Dla zawodowców i amatorów. Wyczynowców i osób w okresie rehabilitacji. Dostosowuję te zajęcia do indywidualnych potrzeb i predyspozycji oraz uprawianych przez nich dyscyplin sportowych.

 

 

E: Jaka masz metodę na motywowanie Klientów?

T: Zawsze opowiadam trochę o sobie. Chcę żeby motywacja opierała się też na moim przykładzie. Opowiadam o tym, jak ja ćwiczę, jak wygląda mój dzień. Zajmuje się startami w kulturystyce i mój dzień to praca, trening i gotowanie. Każdy wolny czas staram się gospodarować na wszelkie aktywności. Mój dzień odbiega trochę od planu dnia przeciętnego studenta. Wiem tez, że ważne jest, aby podkreślać postępy i sukcesy Klientów, bo często są one istotne a dla nich niezauważalne.

 

 

E: Jak w takim razie wyglądają twoje nawyki i plan dnia?

T: Staram się przede wszystkim regularnie i mądrze odżywiać. Nie zdarza mi się zjadanie kebaba po nocach Ograniczam tego typu wysoki. To też ważne dla mojego spokoju psychicznego. Taka konsekwencja działań na dzień jest istotna i pomocna w zdobywaniu kolejnych celów. Widzę, że zmienia się nie tylko moja sylwetka, ale także stan zdrowia. Regularnie wykonuje podstawowe badania, które potwierdzają, ze od kiedy trenuję i pilnuję swojej diety, moje wyniki są coraz lepsze.

 

 

E: Co ludzie wynoszą z zajęć z Tobą?

T: Zawsze podkreślam, że bardzo duże znaczenie ma dobre samopoczucie i staram się, aby Klienci wychodzili z treningów z uśmiechem na twarzy. Zajęcia pomagają rozładować negatywne emocje, pomóc organizmowi w innym funkcjonowaniu, które prowadzi do sukcesu.

 

 

E: Jaki jest najczęstszy błąd popełniany przez ludzi pod względem żywienia?

T: Osoby które chcą schudnąć, bardzo często prowadzą siedzący tryb życia. Problem tych osób polega na tym, że wydaje im się, że jeśli cały dzień nie będą nic jeść, to przyniesie im korzyści. W efekcie głód, który pojawia się pod koniec dnia sprawia, ze zjadają cokolwiek, co wpadnie im w ręce. Należy jeść regularne posiłki, które są zbilansowane i jak najmniej przetworzone. Powinno się unikać produktów nieznajomego pochodzenia i gotowych posiłków. Gotowanie w domu i sięganie po zdrowe produkty wcale nie jest droższe niż jedzenie na mieście! A jest ono na pewno smaczniejsze i bardziej naturalne.

Trenuj z Anią Moskwą!

Poznaj Anię Moskwę!

 

Energym: Jakie jest Twoje doświadczenie i wykształcenie?

Ania: Jestem po Akademii Wychowania Fizycznego po specjalizacji Odnowa psychosomatyczna, więc wykształcenie nie jest stricte sportowe. Ale uczelnia sportowa, więc zawsze jakoś byłam związana ze sportem. Natomiast jeśli chodzi o fitness, to ukończyłam szereg przeróżnych szkoleń, licencji i egzaminów.


E: Dawno się to zaczęło?

A: 5 lat temu

 

E: Pamiętasz ten moment, kiedy zaskoczyłaś, że to jest właśnie to, co chciałabyś robić?

A: Chyba dopiero jak już trafiłam do Energymu, po tym jak przez rok pracowałam już jako instruktorka. To jest taki czas, kiedy się biega po małych klubach zaczynając pracę, człowiek dopiero wtedy zaczyna się odnajdywać, próbuje, sprawdza i nabiera pewności siebie. Trafiając do Energymu znalazłam swoje miejsce, Teraz pracuję tylko tutaj. To jest mój dom i dobrze się tutaj czuję. Dobrze się czuję z ludźmi i z tym co robię.

 

E: A co Tobie daje fitness?

A: Dla mnie przede wszystkim liczą się ludzie, z którymi pracuję. Gdyby nie klienci i interakcje, w które się z nimi wchodzi to nikt normalny by tyle nie ćwiczył. Nie dało by się tego robić, gdyby to byłą tylko mechaniczna praca. A to, że ludzie się cieszą na zajęciach, albo że ktoś podejdzie po i powie, że było fajnie, ktoś schudnie i jest z nami regularnie to jest to, co najbardziej cenię w tej pracy.

 

E: Czego klienci mogą się spodziewać po zajęciach z Tobą?
A: Ja zawsze staram się być dla ludzi i z nimi. Tak, żeby ten wysiłek fizyczny był ciekawy i aby mieli oni poczucie że robimy to wspólnie dla siebie i żeby było ciekawie.

 

E: Jakie cechy są niezbędne, aby być dobrym instruktorem?

A: Priorytetem są ludzie. Trzeba być dla nich. Bo jak to się gdzieś gubi po drodze to od razu czuje się to na sali. Ja też nie lubię, jak mam gorszy dzień i wyłapuję, że te zajęcia nie są takie jak powinny być. Trzeba być otwartym i miłym. Ważny jest profesjonalizm. Trzeba iść wciąż do przodu i nie zatrzymywać się. Świat fitness idzie wciąż do przodu i należy się szkolić. Zrobienie kilku kursów to tylko liźnięcie tematu.

 

E: Co jest Twoim konikiem fitnessowym?

A: Prowadzę wiele różnorodnych zajęć- dance, step, wzmacnianie, rowerki. Natomiast to, co sprawia mi największą frajdę to zajęcia choreograficzne. One dają dużo atrakcji, bot o nie tylko wzmacnianie, ale to też sprawdzenie samej siebie. To czy się takie zajęcia powiodą zależy od wielu czynników, czy układ jest fajny, czy potrafimy go nauczyć. I to daje największą satysfakcję.

 

E: Czym zajmujesz się poza sportem?

A: Nie mam chyba pasji pozasportowych. W sumie cały czas sport jest obecny w moim życiu. Teraz jest fitness, wcześniej trenowałam siatkówkę, później przez 5 lat capoeirę. A teraz bardziej myślę o ogarnięciu swojego życia...:)

Film Instruktarzowy z Moniką!

 

Rozmowa z Moniką Gzyl

Energym: Jak zaczęła się Twoja przygoda z fitnessem?

 

Monika: Wszystko zaczęło się 7 lat temu. Najpierw w szkole Elite Poland Fitness School, tam zostałam prezenterką i szkoleniowcem fitness. Obecnie od kilku lat szkolę się w Międzynarodowej Organizacji IFAA. Stale się doszkalam i uczę nowych rzeczy, uczestniczę w konwencjach. Ostatnio moim konikiem stał się Fit Ball.

Ze sportem byłam związana od najmłodszych lat. Uczestniczyłam w różnych kursach tanecznych, trenowałam lekkoatletykę w szkole sportowej podstawowej. Kończąc liceum stwierdziłam, ze brakuje mi kontaktu ze sportem. Zaczęło się niewinnie, bo koleżanka w trakcie wakacji wyciągnęła mnie na zajęcia fitness. Poszłyśmy i okazało się, że jest fajnie. Spodobała mi się muzyka, ludzie, instruktorzy i atmosfera. Zaczęłam uczęszczać na zajęcia dance, step itd. Zdałam sobie sprawę, że to świetna metoda na połączenie przyjemnego z pożytecznym i z czasem hobby stało się moim zawodem i sposobem na życie. To połączenie pracy i wielkiej pasji.

 

E: Co daje Ci fitness?

 

M: Przede wszystkim to lekarstwo na moją nieśmiałość. Nauczyłam się otwartości, odpowiedniego podejścia do innych. Praca z ludźmi sprawia mi ogromną przyjemność. Mam wciąż kontakt z klientami, prowadzę treningi zarówno rano jak i po południu i jest to moim głównym zajęciem.

 

E: Jakie cechy mają wpływ na to, że instruktor jest dobry?

 

M: Najważniejszą sprawą jest wiedza i doświadczenie, ale przede wszystkim liczy się pierwsza szkoła, w której instruktor robi swój pierwszy kurs. Ale istotny jest także talent, kreatywność i chęć dalszego poszerzania swojej wiedzy. Ważna jest odwaga, umiejętność budowania właściwej postawy. Uśmiech i kontakt wzrokowy są niezbędne. Odpowiedni stosunek do klientów, umiejętność ich zmotywowania również świadczą o dobrym instruktorze. Ja stosuje zasadę PKP – pochwała, krytyka, pochwała. Uważam też, że ważne jest poświęcenie czasu klientom, podeście do nich po zajęciach i rozmowa.
Myślę, że wszystkie te cechy i umiejętności posiadam.

 

E: Co inni wynoszą z zajęć z Tobą?

 

M: Wydaje mi się, że cześć osób, która wchodzi na salę ma swoje problemy, myśli o swoich sprawach, a po zajęciach jest im lżej. To trochę taka terapia. Podczas zajęć wydzielają się hormony szczęścia – endorfiny. To połączenie zmęczenia i szczęścia. Radość, że robi się coś dla siebie.

 

E: Jak przekonałabyś kogoś do przyjścia na Twoje zajęcia?

 

M: Fitness to aktywność ruchowa połączona ze świetną zabawą. To realizacja celów przy motywacji ze strony grupy, bo wtedy jest raźniej. Moje zajęcia to zabawa, radość i dobra muzyka

 Paweł Oracz w akcji!


Wywiad z Pawłem!

Jesteś niezwykle doświadczonym i utytułowanym instruktorem. Które, z Twoich doświadczeń jest dla Ciebie najważniejsze?

 

Praca na scenie z ludźmi to jest takie doświadczenie, które bardzo pomaga mi w pracy w Klubie. To jest zupełnie inny rodzaj pracy, inna energia, ale staram się ją przenosić na salę fitness, aby zajęcia aerobiku nie były tylko zwykłym ćwiczeniem, ale tez zabawą.


Pamiętasz kiedy zaskoczyłeś, że to jest właśnie to, co chcesz robić w życiu?


Od samego początku, od pierwszych zajęć wiedziałem, że będę się w tym dobrze czuł i że chce to robić.


Co Ci daje fitness?


Niesamowitą energię do życia, do każdego dnia. I pewność siebie, ze względu na to, że pracuje się cały czas z ludźmi. Trzeba patrzeć im w oczy, umieć zdobyć ich zaufanie.


A co inni wynoszą z zajęć z Tobą?


Satysfakcję z tego, że im się udało. Nie jest wcale aż tak ciężko. Zajęcia są zawsze dostosowane do grupy. Wszystko co robię jest logiczne pod względem choreografii. W treningu wzmacniającym stawiam na efekt. Staram się, aby moje zajęcia były dla wszystkich.


Na co stawiasz główny nacisk na swoich zajęciach?


Przede wszystkim na dobrą zabawę. To jest dla mnie najważniejsze. Jeśli ja się dobrze bawię podczas zajęć jako trener, to myślę, że inni również.


Jakie są cechy dobrego instruktora?


Podstawą jest warsztat, szkolenia i wiedza. Instruktor musi być dobry technicznie i pod względem nauczania innych. Ale najważniejsza jest jego osobowość. Musi być przyjacielem, uśmiechniętym, dobrym człowiekiem. Musi być sobą.


Jakie są Twoje sposoby na motywację klientów?


Nie reklamuję swoich zajęć, nie obiecuję konkretnych efektów. Robię to najlepiej jak tylko potrafię i wtedy wiem, że ludzie będą chcieli wracać.


Jeśli ktoś się jeszcze waha, czy przyjść na Twoje zajęcia to co być mu powiedział?


Po prostu – przyjdź i zobacz!


Jakie są Twoje pasje, pozafitnessowe?


Muzyka, muzyka, muzyka! Zabawa w DJowanie. Muzykę do swoich choreografii robię sam. No i auta to też moja słabość.Tydzień z Pawłem Oraczem!Pro Club trwa!

Nasz wyjątkowy program treningowy trwa już miesiąc. Serdecznie gratulujemy wszystkim Klubowiczom, którzy z determinacją i niezwykłym uporem pojawiają się na wszystkich zajęciach. Jasteśmy z Was dumni i dziękujemy za zapełniające się listy na treningi. W tym tygodniu przeprowadzimy drugie testy sprawnościowe. Dzięki nim zobaczycie, jak poprawiła się Wasza kondycja, zdrowie i wymiary:)
A jak było do tej pory? Oto niewielka próbka naszych treningów:Film instruktażowy z Dorotą Szczepanik!

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu instruktoarzowego z udziałem naszego Trenera. Tym razem o technikę i poprawność wykonywanych ćwiczeń zadba Dorota Szczepanik. Trenuj gdzie chcesz i kiedy chcesz z pomocą najlepszych instruktorów!

 

Poznaj Dorotę Szczepanik!

Czym zajmujesz się w Energym?

Jestem instruktorem kulturystyki, pracuję na siłowni i strefie cardio zarówno z kobietami i mężczyznami, dostosowując trening do ich celów i potrzeb. Jedni chcą schudnąć, inni wzmocnić się lub zrobić coś, aby dobrze wyglądać. Choć ja wychodzę z założenia, że wszyscy wyglądają dobrze, bez wyjątku, jeśli tylko dobrze się czują.

 

Skąd pomysł, aby zająć się kulturystyką? To jednak wciąż szokuje i dziwi, bo nie ma wielu takich kobiet.

 

No nie ma niestety. To jest bardzo fajny sport. Ja jestem związana ze sportem od dziecka. Od 14 roku życia uprawiałam koszykówkę, potem lekkoatletykę . Zdarzyło się nawet, że byłam Mistrzynią Europy w pchnięciu kulą. Później zajęłam się sportami siłowymi. Skłoniły mnie do tego moje predyspozycje, bo do baletu raczej bym się nie nadawała

Udało Ci się zarazić którąś z Klubowiczek kulturystyką do tego stopnia, że chce iść w Twoje ślady?

 

Bardzo dużo kobiet pyta, co mogą zrobić, aby wyglądać tak jak ja i to jest pocieszające, że nasze społeczeństwo dorasta i odbiega od pewnych stereotypów. To jest bardzo ważne, bo do tej pory byliśmy bardzo zamkniętym narodem, który był wrogo nastawiony na coś innego. Ja pamiętam jak czasami ludzie reagowali na mnie na ulicy, jak dziewczyna może być tak umięśniona.

 

Zdarza się, że faceci się Ciebie boją?

Może nie tyle boją, co czują respekt. I co jest bardzo miłe, bardzo często okazują nie tyle podziw, co fascynację, że dziewczyna może tak wyglądać i że można tyle zrobić z własnym ciałem tylko i wyłącznie dzięki własnej pracy.

Czym dla Ciebie jest sport? Co Ci daje, oczywiście poza

fantastycznym ciałem:)?

 

Większość pyta o sens życia, a ja swojemu życiu nadałam sens właśnie przez sport. To taka ucieczka od codzienności i od sztywno przyjętych ram, że muszę być kurą domową. To bardzo fajna sprawa, możliwość poznawania ludzi – trenerów i tych, z którymi trenuję. Cały czas jestem aktywna i to jest moje życie. Ne wyobrażam sobie dnia bez treningu, bez przyjścia na siłownię.

 

Nie miałaś nigdy takiej chwili, kiedy powiedziałaś, że już zwyczajnie Ci się nie chce?

 

Wiesz, ja jestem tylko człowiekiem, czasem są chwile zwątpienia, ale nie do tego stopnia, że mi się nie chce, ale że coś by można było zmienić. Kulturystyka jest bardzo wymagającym sportem, jak wszystkie sporty siłowe i czasem fajnie zrobić coś innego. Więc na co dzień jeżdżę na rolkach, gram w koszykówkę. Staram się więc nie iść tylko w jednym kierunku, ale działać wszechstronnie.

Jaki masz sposób, aby siebie zmobilizować i zmotywować?

 

Cel! Do tej pory celem były dla mnie zawody, w których startowałam – Mistrzostwa Europy i Świata. Chciałam pokazać, że potrafię, że można, że Polacy też są świetni, bo jesteśmy takim narodem, który nie czuje się doceniany. Mamy bardzo mocny team jeśli chodzi o trójbój i wyciskanie. Ja sama jestem sześciokrotną wicemistrzynią świata w wyciskaniu sztangi leżącoraz Mistrzynią Europy.
Natomiast innym zawsze powtarzam: pamiętaj o tym co chcesz osiągnąć i jaki jest twój cel. Tylko od Ciebie zależy jak będziesz wyglądać. Choć celem nie musi być wygląd, ale też samopoczucie. Kluby fitness są alternatywą dla ludzi. Pomagają w poprawie stanu zdrowia. Rehabilitacja to nie wszystko, bo często brakuje w niej elementów siłowych. Wtedy osoby z problemami przychodzą do nas. To jest fajne móc być potrzebnym i pomagać innym. Takim prawdziwym podziękowaniem jest to, że ludzie przychodzą i wracają, mówiąc: Dorota fajnie było dzięki!

 

Jeśli ktoś się waha, jak przekonałabyś go do odwiedzenia siłowni? 

 

Po prostu: Jak nie spróbujesz, to będziesz żałować.

 

Jakie są Twoim zdaniem cechy, które pomagają w byciu dobrym trenerem?

 

Wiedza to jest podstawa. Trzeba być bardzo komunikatywnym i otwartym na ludzi. Trzeba być autorytetem. Nie wyobrażam sobie wyglądać inaczej, mieć mniejsze możliwości i pracować na siłowni. Mam nadzieję, że jeszcze długo się nie zdarzy, że nie będę mogła komuś podać hantli, albo go asekurować. Na razie jestem na tyle sprawna i silna, aby w pełni móc pracować. Ale musimy pamiętać, że biologia i czas są przeciwko nam. Dbanie o własne ciało może wiele zmienić w wyglądzie człowieka. Ja mam 44 lata...

 

Żartujesz!?

 

Nie;) Dużo osób mówi, że na tyle nie wyglądam. Jednak można trochę czas oszukać. Film Instruktażowy z Piotrem Koteją

Chciałbyś ćwiczyć w dowolnej porze dnia, gdziekolwiek się znajdujesz? Już teraz dzięki zakładce Pro Club na bieżąco masz dostęp do porad i wskazówek dotyczących poszczególnych ćwiczeń. Zaczynamy od TRX i filmu instruktażowego z udziałem naszego Piotra! W Energym stawiamy na profesjonalizm i właściwą technikę wykonywania ćwiczeń. Dbamy o nie tylko o wyniki Waszego wysiłku, ale także bezpieczeństwo i zdrowie. Już teraz możesz ćwiczyć ze swoim trenerem 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu!

 

Rozmowa z Piotrem Koteją

 

Czym zajmujesz się w Klubie Energym?

 

Piotr Koteja: Pracuję na siłowni jako instruktor, sprawuje dyżury i pomagam Klientom podczas ich treningów, a także prowadzę zajęcia TRX.


Jak wytłumaczyłbyś na czym polega TRX komuś, to nigdy nie słyszał o tej formie zajęć?

 

PK:  Są to ćwiczenia oparte na ciężarze własnego ciała i pokonywaniu go, przy wykorzystaniu systemów linowych. Zostały one wymyślone już bardzo dawno temu, jednak obecnie przeżywają swój renesans i na nowo docenia się zalety płynące z ich wykorzystania. Są to zajęcia dla wszystkich. Dają duże możliwości bezproblemowego zmieniania obciążenia i dostosowania ćwiczeń do możliwości poszczególnych osób.  Nawet w przypadku zajęć grupowych każdy może ćwiczyć we własnym zakresie, regulując tempo i obciążenie


A jeśli ktoś nie do końca jest przekonany o takich zajęć i twierdzi, że to nie dla niego?

 

PK: To nieprawda. Warto przyjść, zobaczyć jak wyglądają zajęcia, porozmawiać z innymi uczestnikami i z instruktorem. Najczęściej przychodzą osoby, które nie są pewne, czy chcą chodzić na siłownię, a chcą się wzmacniać. Bo TRX to głównie zajęcia wzmacniające, chociaż ze względu na oczekiwania Klienta dodajemy także elementy Cardio, które pobudzają układ krążenia.


A co z dziewczynami?

 

PK: To właśnie głównie one przychodzą na zajęcia TRX. To dla nich taka przejściówka z zajęć fitness na siłownię. Ale przychodzą także panowie, którzy przychodzą mimo siłowni żeby spróbować czegoś innego i urozmaicić trening w kierunku ogólnorozwojowym. Zwłaszcza, że TRX pobudza mięśnie głębokie, poprzez wytrącanie z równowagi, dzięki czemu jednocześnie pracują wszystkie grupy mięśniowe.


Co Tobie daje fitness?

 

PK: Fitness to nie tylko zajęcia kojarzone z aerobikiem, ale ogólnie sposób dbania o własne ciało. Jest to dla mnie środek do osiągnięcia różnych celów a nie cel sam w sobie. To środek do zdobycia sprawności, którą można wykorzystywać na różnych polach i w pasjonujących mnie dyscyplinach – sztuki walki, windsurfing, narciarstwo, snowboard, pływanie.


Jaki jest Twój sposób na motywowanie Klientów?

 

PK: Należy poświęcać dużo uwagi osobom, które ćwiczą. Ważne jest zwracanie uwagi na błędy, przy jednoczesnym zaznaczaniu postępów i podkreślaniu sukcesów podczas każdego treningu. Trochę kija trochę marchewki. Należy wiedzieć kiedy krzyknąć, kiedy zażartować. Trzeba być otwartym.


Jakie cechy pomagają Ci w byciu trenerem?

 

PK: Ukończenie Akademii Wychowania Fizycznego i szeroka wiedza. Zdaję sobie sprawę, że klienci siłowni to nie tylko osoby, które chcą zrobić masę i wzmocnić klatkę przed imprezą, a właściwie jest już ich mniejszość. W głównej mierze klienci to osoby, które dążą do ogólnego rozwoju i poprawy samopoczucia. Świadomość tego, że klienci są różni i mają różne potrzeby i cele jest bardzo istotne. Trzeba mieć pojęcie o wielu dyscyplinach sportu a, nie tylko o kulturystyce, aby móc pomóc wszystkim. Studia pomogły mi w zdobyciu wiedzy teoretycznej, a pasja w doświadczeniu i wiedzy praktycznej na temat bardzo wielu dziedzin sportu.


Jakie są Twoje pasje poza fitnessem?

 

To szeroko rozumiany sport, czy to w zimie czy latem. Pracuję jako instruktor narciarstwa, snowboardu, pływania i windsurfingu. Sport jest moim środkiem na życie. Chodzi też o formę spędzania czasu, wyjazdy na przykład na narty, o ludzi, widoki miejsca. Cała ta otoczka wokół danego sportu, środowisko i atrakcje z nim związane są fantasryczne


Ulubione miejsce na narty?

 

PK: Ulubionym ze względu na dzieciństwo jest Kasprowy. Wchodziliśmy tam z tatą na nogach omijając trzygodzinną kolejkę. Może wtedy było to dla mnie trudne, ale teraz wspominam to bardzo miło. Wyjście do góry w 40 minut przy ciekawej rozmowie i potem jazda na Kasprowym to naprawdę coś.

 

 

Pro Club - poznaj swojego trenera

 

Energym: Kto może uczestniczyć w proclub?

Maciej: Proclub jest przeznaczony dla ludzi którzy oczekują programu treningowego ukierunkowanego na poprawę sprawności, sylwetki oraz zdrowia. Nie ma żadnych przeciwwskazań dla uczestnictwa w tym programie, ponieważ jest on dostosowany do indywidualnych możliwości i potrzeb każdej osoby. Proclub odpowiada potrzebom współczesnego trybu życia większości z nas.

E: Jakiego rodzaju treningiem będzie proclub?

M: Proclub został stworzony w celu udzielenia pomocy ludziom, którzy z różnych powodów nie maja wystarczającej ilości czasu ani motywacji, aby ustalać własny plan treningowy i kontrolować czas posiłków i ich rodzaj. Proclub umożliwi kontrolowanie własnych postępów poprzez udział w treningach sprawdzających oraz monitorowanie zmian parametrów ciała. Sprawia to, że uczestnicy stają się jeszcze bardziej zmotywowani do dalejszej pracy nad swoim ciałem.

E: Czy konieczne jest przestrzeganie diety uczestnicząc w proclub?

M: Uczestnicy będą mogli wziąć udział w 3miesiecznym wyzwaniu dietetycznym w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów. Będzie to system żywienia przygotowany przez specjalistów z zakresu dietetyki. To także forma do przekonania naszych klientów do zdrowego jedzenia, nauka zdrowych nawyków i świadomości tego, co znajduje się na naszym talerzu.

E: Jakich rezultatów można się spodziewać po ukończeniu programu?

Proclub będzie bazował na wykorzystaniu naturalnych ruchów człowieka w połączeniu z elementami dyscyplin sportowych, takich jak gimnastyka, lekkoatletyka, podnoszenie ciężarów oraz ćwiczeń z niekonwencjonalnym sprzętem w celu uzyskania wszechstronnego i wymagającego treningu, potrzebnego do uzyskania widocznych rezultatów. Zachęcam zarówno osoby rozpoczynające przygodę z treningiem, jak i osoby trenujące od lat do poszukiwania nowych wyzwań i doskonalenia własnej sprawności podczas programu proclub!

 

Pro Club na Czyżynach

Pro Club także na Czyżynach!
Ruszamy 26.02:Zajęcia we wtorek o 7.00/ 17.00,  środę 8.00, czwartek 17.00
Zapisy już trwają, ilość miejsc ograniczona więc zapraszamy na recepcję!:)

 

Pro Club na Wrocławskiej

Ruszamy już 25.02, zajęcia w poniedziałek, środę i piątek o 7.00
Zapisy już trwają, ilość miejsc ograniczona więc zapraszamy na recepcję!:)
Tylko u nas bezpłatny 3-miesięczny program treningowy połączony z poradami dietetycznymi.

 

Energym Proclub


Pro Club

to trzymiesięczny Program treningowym, 3x w tygodniu. Główną zaletą tego systemu treningowego jest fakt, że pozwala on monitorować swoje postępy. Dzięki testom sprawnościowym, które będą się regularnie odbywać w ciągu trwania Programu uczestnicy dowiedzą jak poprawiła się ich kondycja i sprawnośc fizyczna. Program nie skupia się jedynie na ćwiczeniach,ale także na dobraniu odpowiedniej diety. Uczestnicy będą mogli skorzystać z darmowej konsultacji żywieniowej. Każdy uczestnik programu dostaje bezpłatny dziennik żywieniowy i treningowy, dzięki któremu będzie mógł monitorować swoje postępy - broszury będą rozdawane na zajęciach. Ponadto oprócz Treningów, Konsultacji żywieniowych, broszur treningowych, to na naszej stronie internetowej powstanie specjalna zakładka PRO CLUB, gdzie regularnie będą pojawiać się filmy instruktażowe i treningowe oraz wywiady z naszymi trenerami. Zapraszamy do udziału w wyjątkowym programie treningowym., który pomoże Ci osiągnąć wymarzone cele.