Podjąłeś decyzję o rozpoczęciu ćwiczeń w Energym?
Doskonale! Jeśli tylko pójdzie za tym trochę wysiłku i systematyczności, z pewnością efekty pozytywnie Cię zaskoczą!

Wiemy jednak, że początki zawsze są najtrudniejsze. Dlatego, aby Twój pierwszy raz u nas przeszedł bez komplikacji i żebyś nie zraził się do ćwiczeń w Energym, przygotowaliśmy krótki poradnik, który w kilku krokach wyjaśni, co powinieneś wcześniej przygotować i na co się nastawić.

1. Zabierz ze sobą motywację i wkrocz do świata Energym

Rozpoczęcie pracy nad swoją sylwetką to często przełomowa decyzja, która może wpływać na całe nasze życie – w końcu to nie tylko kwestia podnoszenia ciężarów czy przysiadów, ale też zazwyczaj zmiana nawyków żywieniowych czy wręcz podejścia do życia.

Dlatego nasi pracownicy i klubowicze mają dla osób rozpoczynających treningi wielki szacunek i całe morze empatii. Nie oceniamy, nie wyśmiewamy, nie „mądrzymy się” – ale jeśli tego potrzebujesz, to zawsze chętnie pomożemy. Zwłaszcza jeśli na siłownię zabierzesz ze sobą dobre nastawienie, trochę motywacji i kilka uśmiechów 🙂

2. Dołącz do nas, czyli kilka kwestii formalnych

Wejść do naszej rodziny możesz na kilka sposobów. Możesz odwiedzać naszą siłownię raz na jakiś czas, zapisywać się na poszczególne zajęcia fitness, ale możesz też wykupić karnet. Przy tej ostatniej opcji masz możliwość skorzystania ze specjalnego spotkania wprowadzającego na siłowni z naszym Trenerem (wystarczy, że umówisz się wcześniej telefonicznie lub bezpośrednio w recepcji). Z pierwszego spotkania wprowadzającego mogą skorzystać także posiadacze jednej z kart partnerskich, które akceptujemy w Energym. Są to: Benefit Multisport, FitProfit, FitSport, Medicover Sport, PZU Sport.
Na zajęcia fitness obowiązują zapisy (telefonicznie: +12 634 11 03 lub w recepcji). Jeśli preferujesz któreś z grupowych zajęć fitness, to pamiętaj, że jeśli jesteś na nie zapisany, a jednak nie możesz przyjść, powinieneś odwołać swoją rezerwację najpóźniej 2 godziny przed ich rozpoczęciem. Dzięki temu ktoś inny będzie mógł skorzystać „last minute”.
Jak widzisz, wcale nie trzeba wiele, by zacząć zmiany na lepsze! 🙂

3. Checklista, czyli zabierz potrzebny sprzęt

Jedynym absolutnie niezbędnym elementem do odbycia treningu jesteś Ty sam, ale jest kilka rzeczy, które w przeprowadzeniu tego treningu będą zdecydowanie pomocne 🙂 Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy wygodną checklistę, która pomoże Ci zabrać wszystko, co potrzebne – szczególnie na pierwsze treningi. Jesteśmy pewni, że po kilku razach skutecznie wpadnie Ci do głowy 😉

  • Strój i obuwie sportowe – to podstawa, stawiamy na wygodę oraz na czystość na terenie naszej siłowni
  • Ręcznik – poręczna rzecz i przydatna jak mało która, zwłaszcza jeśli trzeba położyć ją na macie lub na urządzeniu, na którym ćwiczysz
  • Woda – oczywiście zakładamy, że będziesz ćwiczył z pełnym zaangażowaniem, a wtedy nie da się uniknąć pocenia – dzięki wodzie w zasięgu ręki możesz uzupełniać płyny na bieżąco, żeby trening był mniej męczący i bardziej efektywny. Wodę możesz kupić również w naszej recepcji.

Pozytywne nastawienie – czyli zadbaj o odpowiednią dawkę motywacji, która pomoże Ci przesunąć kolejne granice i osiągnąć następne kamienie milowe na drodze do zdrowia i wymarzonej sylwetki

4. Szatnia jak sejf

Podczas gdy Ty będziesz wylewał z siebie siódme poty na treningu, Twoje rzeczy będą na Ciebie spokojnie czekały w szatni w bezpiecznych szafkach zamykanych na kluczykNatomiast jeśli masz przy sobie jakieś szczególnie cenne przedmioty, możesz je zdeponować w specjalnej monitorowanej szafce, która znajduje się przy recepcji.

5. Dezynfekcja i czystość, czyli higiena pod kontrolą

Wszyscy chcemy korzystać z siłowni w sposób komfortowy, a jednym z elementów tego jest zachowanie czystości i higieny. Wiąże się to z przestrzeganiem kilku zasad, do czego gorąco zachęcamy!
Po pierwsze buty – możesz przy wejściu założyć ochraniacze na obuwie lub zmienić obuwie codzienne na sportowe już przy recepcji. Przy tej drugiej opcji pamiętaj, że ponowna zmiana obuwia przy wyjściu również będzie odbywała się przy recepcji. Chodzi zwyczajnie o to, by wnętrze zawsze było czyste – a wiadomo, że pogoda na zewnątrz nie zawsze temu sprzyja.
Po drugie kwestie higieniczne – przy wejściu skorzystaj z dezynfekcji rąk. Środki do dezynfekcji znajdują się również do szatni – użyj ich do przetarcia szafki przed i po treningu. Podobnie sytuacja ma się z urządzeniami na siłowni i sali fitness – w wielu miejscach znajdziesz specjalne preparaty, którymi możesz zdezynfekować przyrządy, kiedy skończysz ich używać.

Fitness Kraków

6. Korzystaj do woli!

W Energym znajdziesz szerokie spektrum możliwości, żeby zadbać o swoje ciało! Możesz skorzystać między innymi z:

  • Zajęć fitness – bardzo różnych, ukierunkowanych na poszczególne partie ciała lub ogólnorozwojowe. Będą też różnić się intensywnością i poziomem zaawansowania, więc z pewnością znajdziesz coś idealnego dla siebie! 

  • Siłownia, która jest wyposażona w różnorodne sprzęty, za pomocą których możesz zrobić efektywny trening cardio (ponad 20 sprzętów, w tym bieżnie, rowery, orbitreki itp.), albo zadbać o przysłowiową „masę i rzeźbę” (wszelkiego rodzaju ciężary do przerzucania, które oficjalnie nazywają się bardzo ładnie oporowo-siłowymi).

  • Pomocy trenerów, którzy o konkretnych porach znajdują się w obrębie poszczególnych stref i służą swoją pomocą w zaplanowaniu i przeprowadzeniu treningu ukierunkowanego na konkretny cel.

7. Pomoc zawsze w zasięgu ręki

Bez względu na to, czy potrzebujesz pomocy trenera w prawidłowym wykonaniu ćwiczenia, czy musisz pilnie zasięgnąć informacji na recepcji, nasi pracownicy zawsze służą pomocą i uśmiechem. Jesteśmy pewni, że pozytywna energia i dobre nastawienie, które prezentuje nasz EnerTeam, będą dla Ciebie prawdziwą inspiracją do wytrwania we własnych postanowieniach!