Cardio dance czyli trening taneczny – spalaj kalorie w rytm muzyki!

Co to jest cardio dance?

Cardio dance to tak zwany taneczny trening – forma aktywności fizycznej, będąca doskonałą alternatywą dla “nudnych” treningów na siłowni. Nie da się ukryć, że nie każdy stworzony jest do zajęć aerobiku czy biegania. Łącząc fitness z tańcem, nie tylko angażujemy różne partie naszego ciała i modelujemy całą sylwetkę, ale przede wszystkim wprowadzamy do treningu emocje, wyzwalając hormony szczęścia i świetnie się przy tym bawiąc.

Trening odbywa się w rytm muzyki, dlatego odpowiednia playlista jest czymś znacznie ważniejszym niż jedynie podkładem pod ćwiczenia. Całość przypomina bardziej sesję tańca niż typowy trening fitness na siłowni. To pozwala nam spalić setki kalorii i wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie.

Trening fitness dance cardio – rodzaje

Istnieją różne rodzaje treningów dance cardio, dzięki czemu z łatwością znajdziemy coś, co wpasuje się w nasz styl. Program Salsation skupia się na rozwoju świadomości własnego ciała, wyczuciu rytmu i dobrej zabawie. Łączy w sobie różne style, kultury i rytmy, kładąc nacisk na interpretację choreografii i łącząc taniec z elementami treningu funkcjonalnego. Dzięki temu można lepiej wczuć się, zrozumieć i interpretować muzykę.

Rootz pozwala sięgnąć do korzeni i wydobyć z siebie naturalny, energetyczny ruch. Jego inspiracją są style taneczne takie jak Dancehall, Afro, House czy Hip Hop, przez co zajęcia przypominają podróż przez różne nurty taneczne. W czasie ćwiczeń uczymy się nie tylko ruchów, ale również postawy, sięgając do korzeni muzyki. Rootz to świetna, energetyczna zabawa, która pozwala poprawić koordynację ruchową oraz podnieść ogólną sprawność.

Trening taneczny na odchudzanie – dla początkujących i zaawansowanych

Czy musimy umieć tańczyć, by zapisać się na trening taneczny? Niekoniecznie! Oczywiście, dobrze jest mieć poczucie rytmu i lubić ruszać się w rytm muzyki. Nie trzeba jednak być doświadczonym tancerzem, by wziąć udział w tego typu zajęciach.

Na salce fitness podczas zajęć cardio dance znajdzie się miejsce zarówno dla początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych. Każdy będzie mógł spróbować ćwiczeń dopasowanych do swojego poziomu zaawansowania, a w razie potrzeby – zrobić sobie przerwę.

Trening taneczny na odchudzanie – efekty

Regularne treningi dance cardio potrafią przynieść naprawdę spektakularne efekty. Jednym z najbardziej zauważalnych jest utrata zbędnych kilogramów – podczas poruszania się w rytm muzyki jesteśmy w stanie spalić mnóstwo kalorii, pozbywając się w ten sposób nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Trening taneczny to także doskonały sposób na poprawę kondycji. Podobnie jak każdy trening cardio, poprawia wydolność fizyczną organizmu, dzięki czemu z zajęć na zajęcia możemy przekraczać swoje granice, pozwalając sobie na coraz więcej. To przekłada się na lepsze zdrowie, a także jędrniejszą skórę czy silniejsze mięśnie.

Podczas treningów tanecznych niebagatelne znaczenie ma również nasz nastrój. Już sam ruch wyzwala w nas endorfiny, jednak poruszanie się w rytm muzyki, wczuwanie się w nią i przelewanie emocji w ruch może być dla nas doskonałą autoterapią. Co więcej – im bardziej regularnie ćwiczymy i lepsze efekty odnosimy, tym bardziej wzrasta nasza pewność siebie i zadowolenie z czynionych postępów.

Zaletą ćwiczeń tanecznych jest to, że nie czujemy, że ćwiczymy. Dając się porwać tańcu nie myślimy o treningach jako o obowiązkowym wysiłku fizycznym. Możemy świetnie się bawić, dopasowując rodzaj muzyki i aktywności do swoich preferencji, dzięki czemu trening nigdy nam się nie znudzi.