• 16MAR, 2023
  0 komentarzy/e
  Stretching statyczny i dynamiczny – jak rozciągać się prawidłowo?

  Stretching statyczny i dynamiczny – jak rozciągać się prawidłowo?

  Aktywność fizyczna jest podstawą zdrowego stylu życia – sport pomaga utrzymać nam zdrową sylwetkę, dobrą kondycję, a także redukuje stres. Warto pamiętać, aby odpowiednio przygotować nasze ciało do wysiłku fizycznego. Przed bieganiem, pływaniem, siłownią i innymi sportami, powinniśmy zrobić rozgrzewkę, a na koniec treningu zadbać o odprężenie mięśni i ich powolne stygnięcie. Rozciąganie statyczne a dynamiczne – czym się od siebie różnią, kiedy i jak je trenować?

 • 28LUT, 2023
  0 komentarzy/e
  Jak skutecznie układać swój plan treningowy?

  Jak skutecznie układać swój plan treningowy?

  Zaczynając swoją przygodę z siłownią lub jakimkolwiek sportem, zwykle stajemy przed wyzwaniem wyznaczenia celów oraz stworzenia planu treningowego, który pomoże nam je osiągnąć. Dobry plan treningowy zawiera nie tylko wskazówki dotyczące ćwiczeń – bierze pod uwagę również dietę i ogólny tryb życia. Oprócz tego, każda rozpiska powinna być dostosowana do poziomu wysportowania i możliwości naszego organizmu. Jak ułożyć plan treningowy na siłownię i uniknąć popularnych błędów? Oto kilka wskazówek!

 • 13WRZ, 2022
  0 komentarzy/e
  Jak wybrać swój klub fitness?

  Jak wybrać swój klub fitness?

  W dużych miastach zwykle mamy spory wybór jeśli chodzi o dostępność siłowni i klubów fitness. Nie warto jednak iść do pierwszego lepszego miejsca, ponieważ łatwo można się rozczarować. Przy podejmowaniu decyzji należy wziąć pod uwagę kilka różnych kryteriów. Jak wybrać klub fitness, by móc cieszyć się z efektywnych treningów i nie żałować?

 • 21STY, 2020
  0 komentarzy/e
  Postanowienia noworoczne? Jak je dotrzymać?

  Postanowienia noworoczne? Jak je dotrzymać?

  Co roku na początku stycznia siłownie przeżywają prawdziwe oblężenie, a sklepy ze sprzętem sportowym notują najwyższe obroty. Niestety, z czasem entuzjazm maleje, a wszelkie plany poczynione w sylwestra odchodzą w niepamięć. Jak dotrzymać postanowień noworocznych?
  Jedno z najczęściej popełnianych, a zarówno najczęściej niespełnianych postanowień noworocznych dotyczy zabrania się za siebie – rozpoczęcia aktywności, przejścia na dietę i poprawy sylwetki. Zapał bardzo szybko stygnie i najczęściej już po dwóch tygodniach pojawiają się pierwsze wymówki. Co możesz zrobić, by tego uniknąć?

 • 05LIS, 2019
  0 komentarzy/e
  Co i ile pić podczas treningów?

  Co i ile pić podczas treningów?

  Człowiek składa się głównie z wody, a i tak stale musimy dbać o nawadnianie organizmu. Brzmi jak banał, prawda? A co powiecie na to: w czasie intensywnego biegu można wraz z potem stracić do 4 litrów wody, a w czasie treningu siłowego – nawet 2 litry. Tracenie wody oznacza nie tylko pocenie się, to także utrata składników mineralnych, elektrolitów i energii. Teraz pamiętanie o regularnym uzupełnianiu płynów w czasie treningu nie brzmi już tak obco… Niezależnie od rodzaju i formy treningu, należy dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Jak i co zatem pić w czasie treningu?