• 12CZE, 2023
  0 komentarzy/e
  Zapotrzebowanie kaloryczne w diecie sportowca – jak obliczyć i dostosować do celów treningowych?

  Zapotrzebowanie kaloryczne w diecie sportowca – jak obliczyć i dostosować do celów treningowych?

  Zapotrzebowanie kaloryczne, czyli ilość energii, jaką nasz organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania, jest jednym z kluczowych elementów diety każdego sportowca. Bez względu na to, czy jesteś zaawansowanym sportowcem, czy dopiero rozpoczynasz swoją fitnessową podróż, a także niezależnie od tego, czy Twoim celem jest redukcja masy ciała, czy budowa masy mięśniowej, odpowiednia ilość kalorii jest kluczowym fundamentem Twojego sukcesu. Jak więc obliczyć zapotrzebowanie kalorii i dostosować je do celów treningowych?

 • 15GRU, 2017
  0 komentarzy/e
  Efekt After Burn – leżąc, chudnij!

  Efekt After Burn – leżąc, chudnij!

  Walka z nadwagą czy redukcja body fat percentage z 7 na 6 procent… spalanie tłuszczu jest niełatwym zadaniem, a im bliżej ideału, tym bardziej cały proces zaczyna zwalniać. Zadanie z pozoru banalnie proste: “wydawać więcej, spożywać mniej kalorii” okazuje się być trudne, gdy dochodzi do niego zbilansowana dieta i trudy życia codziennego. Z pomocą przychodzi efekt After Burn, który przyspiesza metabolizm i zmusza organizm do wykorzystania rezerw tłuszczowych.

 • 12WRZ, 2017
  0 komentarzy/e
  O diecie słów kilka

  O diecie słów kilka

  „Jesteś tym, co jesz” – mawiają. Każda bardziej ogarnięta osoba wie jednak, że sprawy mają się trochę inaczej. Jesz to, czym jesteś (jeśli nie, to warto zacząć), ponieważ ciało zostało zaprojektowane w taki sposób, że wie z czego powinno się składać i czego się domagać, gdy jego naturalny balans zostanie zachwiany. Po co w takim razie dieta i czemu tyle się o niej mówi? Cóż, mamy kilka odpowiedzi.

 • 05CZE, 2017
  0 komentarzy/e
  Co jeść po treningu?

  Co jeść po treningu?

  Rozpisanie diety, przystosowanej do indywidualnych potrzeb to podstawa w budowaniu wymarzonej sylwetki. Sam trening, niepodparty zbilansowanymi posiłkami nie przyniesie efektów, których oczekujemy. To co jemy po treningu jest szczególnie ważne, ponieważ już wtedy nasz organizm rozpoczyna proces regeneracji, a zatem – potrzebuje składników, dzięki którym uzupełni straty. Z czego zatem powinien się składać odpowiedni posiłek potreningowy? Czy warto skorzystać z usług trenera personalnego?
  Zapraszamy do lektury!

 • 04LIS, 2012
  0 komentarzy/e
  Talerz przed treningiem

  Talerz przed treningiem

  Wybierając się na siłownię czy trening fitness nie wystarczy pamiętać o odpowiednim stroju i właściwym nastawieniu. Aby trening był dla nas komfortowy, a jego efekty zadowalające musimy o to zadbać wcześniej niż w momencie przekroczenia progu Klubu. Ważne jest nie tylko to, co zjemy przed treningiem, ale także kiedy zdecydujemy się na posiłek.