BPU – charakterystyka zajęć

Jaki jest cel zajęć?

Kto nie marzy o płaskim brzuchu i dobrze umięśnionych mięśniach brzucha niech pierwszy…

I właśnie taki jest główny cel tych konkretnych zajęć fitness. Trening BPU skupia się w głównej mierze na wyszczupleniu dolnych partii ciała. Brzuch, pośladki i uda – ćwiczenia polepszają kondycję fizyczną, wzmacniają i wysmuklają dolne partie ciała oraz likwidują zbędną tkankę tłuszczową.

Dla kogo są ćwiczenia BPU?

– Zajęcia w głównej mierze to praca z różnego rodzaju gumami, taśmami i małymi hantlami. Dlatego wymagania kondycyjno-sprawnościowe są do spełnienia praktycznie przez każdego. Bardzo często nasi podopieczni proszą o porównanie BPU z innymi zajęciami fitness – jaka jest wartość dodana takiego treningu? Uniwersalność i dostępność. Jeżeli nie lubisz skomplikowanej choreografii lub intensywnego tempa, to trafiłeś w dziesiątkę! – mówi jeden z trenerów prowadzących treningi fitness w Energym Kraków.

Jak przebiegają zajęcia BPU?

Zazwyczaj startujemy z rozgrzewką bazującą na prostych, typowych dla fitness krokach. Potem przechodzimy do tzw. części właściwej, która składa się z pakietu ćwiczeń kształtujących i wzmacniających pośladki, brzuch i uda. Cały trening zwieńczony jest stretchingiem, dzięki czemu wyciszysz się i rozciągniesz mięśnie.

– BPU to przede wszystkim gimnastyka odchudzającą, która bombarduje newralgiczne miejsca, w których najczęściej zalega tkanka tłuszczowa. Duża liczba powtórzeń i długie serie są gwarantem zgrabnego brzucha, ud i pośladków. Jeżeli jesteś zainteresowany i dążysz do efektywnej redukcji tkanki tłuszczowej, to zalecamy różnego rodzaju łączenie zajęć. Jakie dokładnie? Najlepsze efekty uzyskamy łącząc BPU z „Fat Burningiem”, salą aerobową lub rowerkami („Indoor Cyclingiem”). – dodaje trener fitness z Energym Kraków.

Ujędrnienie pośladków, zmniejszenie obwodu ud oraz wyrzeźbienie brzucha i talii – jeżeli zależy Ci na udoskonaleniu właśnie tych partii ciała, to nie zwlekaj. Ćwiczenia są tak dobrane, że nie ma przeciwwskazań do ich wykonywania.

Zapraszamy na konsultacje nt. treningu fitness do siłowni Energym Kraków.