Jak pozbyć się cellulitu?

Żeby pozbyć się cellulitu musisz wiedzieć czym jest!

Aby rozpocząć walkę i zakończyć ją sukcesem, musisz poznać wroga i przyczyny jego powstawania. Cellulit to nic innego, jak nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Nie jest on groźny dla zdrowia, jednak niestety nie wygląda estetycznie – skóra jest nierówna i pofałdowana.

Wyróżniamy dwa rodzaje cellulitu:

Cellulit wodny:

Przyczyną jego powstania mogą być zaburzenia hormonalne, problemy z krążeniem lub nieodpowiednia dieta.

Cellulit tłuszczowy:

Pojawia się zazwyczaj u osób, które mają problemy z otyłością lub w szybkim tempie przybrały na wadze. Powstaje poprzez zbieranie się kwasów tłuszczowych w komórkach, gromadząc się w postaci małych grudek.

Skuteczne sposoby walki z cellulitem

Sposobów na walkę z cellulitem jest wiele! Nie jest to jednak proste. Od czego zacząć? Oto kilka sposobów:

Ruch to zdrowie

W walce z cellulitem najlepszą bronią jest sport! Im więcej ruchu tym lepiej! Spacery, bieganie, fitness (zumba, trx, crossfit, body art, step). Każda forma aktywności jest dobra. Nie lubisz ćwiczyć sam? Szybko się nudzisz? Zapisz się do pobliskiego klubu fitness! Różnorodność zajęć, przyrządów na siłowni i towarzystwo ludzi o podobnych celach sprawią, że wytrwasz w swoim postanowieniu i osiągniesz sukces.

W naszym klubie Energym znajdziesz zajęcia, takie jak trening pośladków, podczas których wyrzeźbisz pośladki i pozbędziesz się cellulitu! Nasz trener opracował różnorodny zestaw ćwiczeń, dzięki któremu będziesz mogła się pochwalić piękną, jędrną i wysportowaną pupą!

Pij dużo wody!

Staraj się pić dużo wody! Zalecana dawka to ok. 2 litry każdego dnia! Dzięki temu nawodnisz organizm i pozbędziesz się wszystkich toksyn.

Zmień dietę

Zdrowe odżywianie jest bardzo ważne. Unikaj soli oraz dużych  ilości cukru. Wprowadź do swojej diety owoce oraz warzywa. Ważne, aby dieta była bogata w witaminy, błonnik i antyoksydanty.

Pobudzaj krążenie

Przynajmniej dwa razy w tygodniu podczas kąpieli zafunduj sobie domowe Spa. Masaż i peeling to zabiegi, które skutecznie pobudzają krążenie, złuszczają martwy naskórek i ujędrniają skórę. 

Aby zwalczyć cellulit i odzyskać piękne, gładkie ciało potrzeba czasu i starań. Niezbędna będzie w tym przypadku motywacja i cierpliwość. Zajęcia fitnesssiłownia odpowiednia dieta – to wszystko pomoże Ci osiągnąć wymarzony efekt!