Jak wybrać swój klub fitness?

Wyposażenie klubu fitness

To jeden z kluczowych elementów, na jakie należy zwrócić uwagę przy wyborze klubu fitness. Z jednej strony dostępność rozmaitych sprzętów z pewnością robi wrażenie i zwiększa możliwości treningowe. Z drugiej zaś, w wielu klubach, mimo dostępności jedynie podstawowego wyposażenia, jesteśmy w stanie z łatwością wykonać wszystkie zaplanowane ćwiczenia.

Dlatego zamiast skupiać się na różnorodności (która oczywiście jest niewątpliwym atutem klubu), lepiej przyjrzeć się ilości dostępnych sprzętów. Warto pamiętać, że na siłowni rzadko jesteśmy sami, a w popularnych klubach fitness często trenuje sporo ludzi. Jeśli sprzętu jest za mało, może zdarzyć się, że do interesujących nas urządzeń czy akcesoriów będzie tworzyć się kolejka. Jednak jeśli klub dba o komfort swoich klientów, nie będziemy musieli się martwić o dostępność potrzebnych sprzętów. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na to, jak wygląda sama sala ćwiczeń. Czy jest odpowiednia wentylacja, dostęp do luster, które pomagają w prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń itd.

Wybór zajęć

Klub fitness to nie tylko siłownia, ale także zajęcia grupowe. Jeśli zamierzamy w pełni korzystać z możliwości, jakie daje nam placówka, warto wybrać miejsce, w którym oferta zajęć fitness odpowiada naszym potrzebom. Zanim więc zakupimy karnet, przejrzyjmy ofertę zajęć i sprawdźmy, czy znajdziemy w niej coś dla siebie.

Wsparcie trenerów personalnych

Nawet jeśli nie mamy w planach regularnego korzystania z usług trenerów personalnych, dobrze mieć ich pod ręką w razie potrzeby. To istotne zwłaszcza na początku naszej przygody ze sportem, ale również w momencie, gdy chcemy przygotować się do jakiegoś wydarzenia lub udoskonalić nasz plan treningowy. Dobry trener personalny podpowie nam, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia, a także ułoży trening w taki sposób, by efektywnie realizował wyznaczone przez nas cele.

Lokalizacja klubu fitness

Powiedzmy sobie szczerze – im łatwiejszą drogę mamy do klubu fitness, tym większa szansa na utrzymanie regularnych treningów. Jeśli dojazd do obiektu będzie mocno utrudniony, znacznie łatwiej będzie nam zrezygnować i utracić motywację. Liczy się nie tylko bliskość domu lub pracy, ale także odpowiedni dojazd komunikacją miejską czy samochodem. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę, czy godziny otwarcia klubu fitness oraz grafik poszczególnych zajęć pasują do naszego trybu dnia.

Bezpieczeństwo i higiena

Choć na siłownię raczej nie chodzimy wyposażeni w drogocenne przedmioty, warto zadbać o to, by nasze rzeczy były bezpieczne podczas treningu. Zanim wybierzemy klub, sprawdźmy, jak podchodzi on do kwestii bezpieczeństwa – czy jest możliwość zdeponowania cennych przedmiotów osobno oraz czy szafki w szatni posiadają odpowiednie zabezpieczenia i są trudne do sforsowania.

Ponadto, warto również zwrócić uwagę na kwestie higieny – jak wygląda kwestia zmiany obuwia, a także dostępność do preparatów, które umożliwiają dezynfekcję sprzętów przed treningiem.

Atmosfera panująca w klubie fintess

Na koniec, nie mniej ważny aspekt – atmosfera, jaka panuje w klubie fitness. Czy w powietrzu czuć ducha rywalizacji czy może każdy jest nastawiony na dobrą zabawę? Czy ludzie, którzy przychodzą na siłownię są odpowiednimi partnerami do wspólnych treningów, czy raczej wolelibyśmy trenować z kimś innym? Choć mogłoby się wydawać, że nie ma to większego znaczenia, warto wybrać klub, w którym po prostu czujemy się swobodnie.

Jeżeli szukasz klubu fitness, który spełnia wszystkie te kryteria koniecznie skorzystaj z oferty Energym! Najlepsze wyposażenie, doświadczeni trenerzy personalni, siłownia zlokalizowana przy ulicy Wrocławskiej w Krakowie! Zapraszamy na wspólny trening!