Jak wytrwać w odchudzaniu?

Znajdź motywacje

Zdjęcia idealnych figur, wymarzone kreacje, za ciasne spodnie… szukaj motywacji wszędzie! Wyznacz cel i krok po kroku pnij się w jego kierunku. Pamiętaj o nim, kiedy napadną Cię wątpliwości i nie poddawaj się! Uświadom sobie, że Twój wysiłek przyniesie efekty i za kilka miesięcy będziesz mógł pochwalić się idealną sylwetką.

Waż się i zapisuj efekty

Świadomość tego, że Twój trud nie idzie na marne, to najlepsza motywacja! Zapisuj swoją wagę i wymiary. Utrata centymetrów da Ci siłę do dalszej walki. Dodatkowo będziesz mógł ocenić, które działania najlepiej wpływają na Twój organizm.

Jedz powoli

Delektuj się jedzeniem i skupiaj się tylko na tym. Dzięki temu Twój organizm szybciej uświadomi sobie, że jest już najedzony. Pamiętaj o tym, że ludzki umysł uświadamia sobie uczucie sytości dopiero po około 20 minutach od zakończenia posiłku.

Jedz często, a mało

Jedz 4, 5 posiłków dzienne. Dzięki temu nie będziesz czuć głodu i  dostarczysz swojemu organizmowi energii na cały dzień. Dodatkowo pamiętaj o tym, aby w przerwach między posiłkami nie sięgać po niezdrowe przekąski. 

Urozmaicaj posiłki i myśl o zdrowiu

Zdrowe, również może znaczyć smaczne! Daj się ponieść kulinarnemu szaleństwu i sięgnij po przepisy dań jakich jeszcze nie jadłeś. Szukaj nowych smaków i odkrywaj świat zdrowego jedzenia. Mieszaj składniki i wybierz potrawy idealne dla siebie. 

Pozwól sobie na odrobine przyjemności

Wyznacz sobie jeden dzień w tygodniu, w którym pozwolisz sobie na coś słodkiego. Kostka czekolady, batonik, mała paczka chipsów. Takie przyjemności od czasu do czasu, nie wpłyną na dotychczasowe efekty.

Nie zapominaj o ćwiczeniach

Dieta to nie wszystko. Bardzo ważna przy utracie wagi jest aktywność fizyczna. Spacery, bieganie, grupowe zajęcia fitness lub ćwiczenia z trenerem personalnym, możliwości jest wiele.  Dzięki ruchowi Twoje ciało stanie się jędrne i smukłe. Nie lubisz ćwiczyć w samotności ? Zapisz się do klubu fitness. Dzięki różnorodności zajęć (zumba, trx, step, brzuchomania, tbc), nie będziesz się nudzić, a otoczenie osób o podobnych celach będzie motywować Cię do dalszej pracy. 

Odchudzanie nie musi być katorgą! Stosując się do powyższych rad może okazać się całkiem przyjemne. Wymarzona sylwetka jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy, że zrobisz pierwszy krok w jej kierunku.

Poszukujesz miejsca w którym mógłbyś rozpocząć walkę o idealną sylwetkę? Odwiedź Energym i trenuj z najlepszymi!