Klubowicze Energym ujawniają swoje artystyczne zdolności!:)

reCYCLING vol.2
TAK dla sportu, TAK dla sztuki

W sobotę 1 września o godzinie 12 zapraszamy do MOCAK- u na drugą odsłonę akcji reCYCLING. Zachęcamy wszystkich do pomalowania swoich rowerów i zadbania o kondycję fizyczną i duchową! Ciesząca się ogromnym powodzeniem akcja reCYCLING powraca w nowej odsłonie. Uczestnicy będą mieli okazję nie tylko odświeżyć swoje jednoślady, ale także poszerzyć swoją wiedzę na temat jazdy na rowerze, zwiedzić wystawę „Sport w sztuce” i sprawdzić swoje siły w maratonie rowerowym Schwinn Cycling. Specjalnym gościem wydarzenia będzie streetartowy kolektyw Massmix.

Partnerem strategicznym akcji jest ENERGYM Fitness Club.

Program wydarzenia:

MALOWANIE ROWERÓW


Zapraszamy do wspólnego malowania rowerów, będzie można wykonać indywidualne szablony i w oryginalny sposób ozdobić swoje dwa kółka. Spraye zapewnia firma Chemmot.

POKAZ ZDJĘĆ NIEPOWTARZALNYCH JEDNOŚLADÓW


Organizujemy konkurs na najbardziej niepowtarzalną rowerową metamorfozę. Rower, twój niezwykły, osobisty jednoślad. Trochę przerobiony w duchu „do it yourself”, czy po prostu własnoręcznie przez ciebie pomalowany. Pokaż go! Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na zdjęcie najlepiej odpicowanego roweru. Prześlij zdjęcie swojego jednośladu do 28 sierpnia na adres: wojnarowicz@mocak.pl, a my zaprezentujemy je podczas 2. edycji reCYCLING’u*. Zwycięzca zostanie wyłoniony przez Dział Zbiorów MOCAK-u.

MARATON SCHWINN CYCLING


Maraton rowerowy Schwinn Cycling, to rytmiczna jazda w grupie na rowerach stacjonarnych, w towarzystwie porywającej muzyki i pod okiem profesjonalnych instruktorów z ENERGYM FITNESS CLUB. Piotr Szmyt, Artur Podwysocki i Paweł Janas poprowadzą trzygodzinny trening, podczas którego uczestnicy będą mogli zmierzyć się z innymi, a przede wszystkim sprawdzić się i przekonać, jakie są ich własne możliwości. Zapisy na maraton odbywają się w recepcji ENERGYM FITNESS CLUB tel. 12 446 66 62

ZWIEDZANIE WYSTAW


Uczestnicy akcji będą mogli bezpłatnie obejrzeć wystawę „Sport w sztuce” oraz inne aktualnie otwarte wystawy w MOCAK-u.

WARSZTATY DLA DZIECI


Muzealny kołowrotek , godz.12:30-13:30 (wiek 4-8 lat)
Zapraszamy dzieci do aktywnego zwiedzania wystawy Sport w Sztuce. Uczestnicy warsztatów ruszą śladem kół ukrytych w pracach współczesnych artystów. Zgromadzone podczas zabawy materiały posłużą do stworzenia poruszających dzieł. Nie obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona.

Dookoła Sportu w Sztuce, godz. 14:30-15:30 (wiek 8 – 14 lat)
Podczas gdy dorośli zajmą się nakładaniem kolejnych warstw lakieru na swoje rowery, dzieci poszukają natchnienia w Galerii. Poprzez swoje prace, artyści zainspirują uczestników warsztatów do zaprojektowania oryginalnych wzorów, które następnie zostaną wykorzystane do ozdobienia ram. Nie obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona.
Prowadzenie: Maria Wegenke