Poczuj kojącą moc masażu!

Nie trzeba być wnikliwym obserwatorem, żeby zauważyć w społeczeństwie tendencję do pracowania ponad swoje siły (zarówno te mentalne, jak i fizyczne), czego bardzo częstym efektem jest ogólne poczucie zmęczenia i niezadowolenia. Co jest największym paradoksem? Uczucia te coraz częściej pojawiają się nawet u osób odnoszących sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym. Dlatego warto wygospodarować, w gąszczu różnego rodzaju obowiązków, tzw. #godzinędlasiebie. I swojego ciała.

Leczenie dotykiem

Siła profesjonalnie wykonanego masażu tkwi właśnie w dotykaniu i naciskaniu na odpowiednie punkty naszego ciała. W przeciwieństwie do męczących ćwiczeń siłowych lub aerobowych – tutaj cała praca spoczywa w rękach osoby masującej. Zamykamy oczy, rozluźniamy napięte mięśnie i zapominamy o otaczającym nas świecie. Prawda, że brzmi zachęcająco? Jednorazowa sesja potrafi w znaczący sposób zniwelować trudy całego dnia, a nawet tygodnia. Natychmiastowa poprawa samopoczucia gwarantowana. Wystarczy tylko zapisać się na wizytę i oddać w ręce specjalisty. Dosłownie.

Masaże nie znają pojęcia kryterium wiekowego i nie jest uzależnione od naszej dotychczasowej aktywności fizycznej. Korzystać z niego może praktycznie każdy – sportowcy, pracownicy biurowi, czy po prostu ludzie szukający chwili wytchnienia, zwolnienia w codziennej gonitwie. Jednak, tak jak w wypadku większości zajęć zabiegów leczniczych, istnieje wiele jego odmian.

Rodzaje masaży

Wyróżniamy różne rodzaje masaży. Każdy z nich ma inne zastosowanie i sprawdzi się w odmiennym przypadku.

Masaż klasyczny

Najpopularniejszy i najbardziej wszechstronny typ masażu – może być wykonywany praktycznie na każdej części ciała. Jego intensywny przebieg pomaga w redukcji napięcia mięśniowego oraz jego skutków. Najlepsze efekty uzyskuje się po kilku wizytach. Czas trwania? 30-45 minut.

Masaż kręgosłupa

Proszę położyć się na brzuchu – to właśnie usłyszycie na samym początku. Masaż rekomendowany wszystkim tym, którzy borykają się z bólem i napięciem mięśni przykręgosłupowych oraz chcą poprawić elastyczność właśnie tych partii. Czas trwania? 30-45 minut.

Masaż relaksacyjny z aromaterapią

Masaż relaksacyjny jest ściśle sprzężony z elementami akupresury i masażu przedramionami. Wartością dodaną tego rodzaju masażu jest indywidualnie dobierany olejek eteryczny kojący zmysły i zapewniający 100% odprężenie. Dla kogo? Dla osób będacych bezpośrednio po wysiłku fizycznym lub saunie. Czas trwania? 60 minut.

Masaż twarzy, szyi i dekoltu (ujędrniający)

Zależy Ci na ujędrnieniu i nadaniu elastyczności wrażliwej skórze twarzy? Chcesz odświeżyć jej wygląd i spłycić zmarszczki? W takim razie to idealny masaż dla Ciebie. Czas trwania? 20-30 minut.

Oczywiście wymienione odmiany to tylko krople w morzu różnego rodzaju masaży. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy na konsultacje i masaż do siłowni Energym Kraków.