Power Yoga dla ciała!

Power Yoga a szkoły tradycyjne

Przez zachodnią jogę rozumiemy nauki inspirowane filozofią wschodu, czerpiące z tradycji indyjskich, ale usystematyzowane przez joginów spoza Azji. Szkoła zachodnia kierowana jest do współczesnego człowieka. Takiego, któremu brakuje czasu na rozwój duchowy – zapracowanego i oczekującego natychmiastowych rezultatów. Człowieka, który zamiast trzymać się sztywno ustalonych schematów, szuka własnej drogi życia. Świadczy o tym choćby historia Power Yogi.

Bryan Kest urodził się w Cleveland, Ohio. Mając 14 lat przeprowadził się na Hawaje, gdzie spotkał Davida Williamsa – osobę, która wyniosła Ashtangę poza granice Indii. Tam dorastał i praktykował, otoczony atmosferą wolności i spirytualizmu. W wieku 20 lat zaczął prowadzić lekcje Ashtanga Yogi, jednak wszystko zmieniło się po jego wyjeździe do Indii. Bryan pobierał indywidualne nauki pod okiem Krishny Patthabi Joisa – jednego z najwybitniejszych mistrzów indyjskich, który w latach 70 i 80 XX w. zapoczątkował renesans współczesnych szkół jogi na świecie.

Podczas sesji Ashtangi, Bryan zauważył, że rygorystyczna praktyka nie jest dopasowana do potrzeb jego ciała. Zaczął intuicyjnie dokładać pozy do wykonywanego układu, nie spotykając się ze sprzeciwem mistrza. Na początku były to pojedyncze asany, z czasem zmieniły się w mini-układy pomiędzy pierwotnymi elementami praktyki. W momencie, gdy pełna sekwencja Ashtangi w połączeniu z indywidualnie dobranymi pozycjami zaczęła zajmować ponad trzy godziny, Bryan zdecydował, że ważniejsze od nauk mistrza są sygnały, które wysyła jego własne ciało.

Dla kogo Power Yoga?

Jako odmiana zwracająca szczególną uwagę na różnice indywidualne, Power Yoga kierowana jest do każdego! Niezależnie od sprawności fizycznej, gibkości i stylu życia. To oczywiste, że na zajęciach najlepiej odnajdą się osoby z doświadczeniem w praktykowaniu klasycznej jogi. Znajomość asan znacznie ułatwia dopasowanie się do dynamicznego treningu i płynnych przejść między pozycjami. Mimo to, rozpoczęcie przygody z jogą od lekcji Power Yogi, choć trudne, będzie bardzo satysfakcjonujące.

Regularne treningi wzmocnią mięśnie, poprawią kondycję, wysmuklą ciało i poprawią jego elastyczność. Ćwiczenia są wymagające, ale nie wyczerpujące. Niezwykłą właściwością Power Yogi jest to, że wysiłek włożony w trening pobudza ciało i umysł, dzięki czemu z sali wyjdziesz w pełni sił! Atmosfera panująca na zajęciach zachęca do podjęcia zdrowego stylu życia. Sam twórca szkoły, Bryan Kest, jest propagatorem „selektarianizmu” – diety polegającej na świadomym wyborze produktów i odrzuceniu starych nawyków żywieniowych (podjadania, picia napojów gazowanych, etc.)

Zapraszamy serdecznie do klubów Energym w Krakowie! Nasza kadra trenerska pomoże Ci zacząć przygodę z Power Yogą i nie tylko. Zachęcamy też do skorzystania z oferty indywidualnego doradztwa żywieniowego – wspomagamy zdrową dietę od zakupów do przepisów!