Salsa jako sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów

Salsa fitness – mieszanina stylów, rytmów oraz kultur

Styl tańca wywodzi się z krajów Ameryki Łacińskiej, opiera się głównie na ruchach biodrami oraz nogami. Pod tą nazwą kryją się rozmaite style i gorące rytmy, które postanowiono jednoznacznie określić mianem salsy – pikantnego sosu i mieszaniny różnych nurtów.

Kroki są stosunkowo proste, jednak bardzo ważne jest wczucie się w rytm i poddanie się muzyce. W podstawowy układ salsy opiera się głównie na zsynchronizowaniu kroków z ruchem bioder, dlatego doskonale trenuje się w ten sposób świadomość własnego ciała i poczucie rytmu. Gorące rytmy rodem z krajów latynoskich pozwalają uwolnić ogromną energię, nadając przy tym zmysłowości naszym ruchom.

Ćwiczenia z salsy – dla ciała i duszy

Salsa to nie tylko doskonały sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i utrzymanie świetnej sylwetki. Gorące rytmy i intensywne ruchy poprawiają przepływ krwi oraz zwiększają wytrzymałość, dzięki czemu w czasie jednego treningu spalamy sporą ilość kalorii. Dodatkowo, choreografia salsy skupia się przede wszystkich na mięśniach nóg: łydek oraz ud, dzięki czemu doskonale modeluje sylwetkę.

Salsa nie wpływa jednak wyłącznie na naszą kondycję fizyczną. Intensywny trening poprawia koordynację ruchową i równowagę, chroni plecy oraz zmniejsza ryzyko kontuzji w innych sportach. Trening zapewnia doskonały efekt aerobowy, ale także pozytywnie wpływa na naszą psychikę. Taniec doskonale poprawia nastrój i powoduje wyrzut endorfin w większym stopniu niż zwykły trening fitness, a także wzmacnia naszą pewność siebie i łagodzi stres.

Salsa w Krakowie – jak zacząć tańczyć salsę?

Dla chcącego nic trudnego – zajęcia z salsy są stosunkowo łatwo dostępne w klubach fitness w Krakowie. Dodatkowo, niektóre kluby, w tym między innymi Energym, oferują również zajęcia o nazwie Salsation. Nazwa powstała poprzez połączenie nazwy tańca ze słowem sensation, oznaczającego wrażenia oraz odczucia. Zajęcia opierają się na zabawie w rytm gorącej, latynoskiej muzyki, poprawie świadomości własnego ciała oraz muzycznej interpretacji różnych choreografii. Pozwalają lepiej zrozumieć i interpretować muzykę, a także poznać bazowe kroki tańca wywodzącego się wprost z Ameryki Łacińskiej.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów, którzy krok po kroku nauczą nas jak tańczyć salsę. Pomogą nam wczuć się w gorące, latynoskie rytmy, pokażą podstawowe kroki i nauczą interpretować muzykę tak, by nasze ciało dało ponieść się chwili.