Trening personalny: czy warto ćwiczyć z trenerem osobistym?

Odpowiednie przygotowanie

Dobry plan treningowy to podstawa. Początkujący bardzo często popełniają ten błąd, że nie mają swojej ”rozpiski”, gdy wybierają się na siłownię po raz pierwszy. Gdy już są na miejscu, smętnie snują się od jednej maszyny do drugiej, nie do końca mając pojęcie, jak z nich korzystać, na jaką grupę mięśni działają, itp. Właśnie dlatego trening personalny to idealne rozwiązanie dla kogoś, kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę z siłownią i ćwiczeniami. Profesjonalny trener osobisty w taki sposób ułoży plan treningowy, żeby pierwsze efekty były szybko widoczne, co jest niezwykle potrzebne do podtrzymania ciągłej motywacji.

Czego Jaś się nie nauczy…

Na siłowni często można spotkać osoby, które nie mają pojęcia o prawidłowej technice ćwiczeń. Jeżeli nie chcemy należeć do tej grupy i przy okazji nie chcemy zrobić sobie żadnej krzywdy, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego trenera personalnego, który pomoże nam wykluczyć błędy. Warto podkreślić, że nieprawidłowa technika wykonywania ćwiczeń może nie tylko spowodować zmniejszenie ich skuteczności, ale przede wszystkim może stać się przyczyną do mniej lub bardziej poważnych kontuzji.

Wyżej, mocniej, dalej!

Niestety człowiek to takie stworzenie, które lubi odpuścić, gdy coś wymaga wysiłku. Niewiele osób ma tak silną wolę, aby wykonywać kolejne powtórzenia czy pokonywać następne kilometry na bieżni. Jeżeli wiemy, że nie należymy do osób o żelaznej motywacji, trener personalny będzie idealnym rozwiązaniem. Będzie on nie tylko motywował nas do dalszego działania, ale przede wszystkim zmuszał do podjęcia kolejnego wysiłku. Bardzo często jest tak, że wydaje nam się, że kolejny przysiad to wręcz mission impossible, podczas gdy w rzeczywistości mamy zapas siły na co najmniej pięć. Trener osobisty to osoba, która poniekąd zmusi nas do zrobienia sześciu następnych przysiadów już po tym, gdy my powiemy „koniec, nie mogę więcej”.

Nowe wyzwania, nowe przeszkody

Wbrew pozorom trener personalny to nie tylko rozwiązanie dla osób początkujących. Wręcz przeciwnie. Niezwykle częstym problemem osób, które od dawna trenują i osiągnęły już całkiem przyjemne rezultaty, jest to, że nie mają do końca pomysłu, co więcej można by zrobić. Osiągnięcie nowego poziomu treningów jest możliwe dzięki osobie, które spojrzy na nas z boku i oceni, co jeszcze można poprawić i nad czym warto popracować. Może również okazać się, że problemem nie jest brak intensywności treningów, ale nieodpowiednia dieta. Wówczas trener zajmie się rozpisaniem dobrze zbilansowanej diety.

Chcesz rozpocząć indywidualne treningi? Zapraszamy Cię do jednego z naszych instruktorów na trening personalny w Krakowie, podczas którego ułożycie plan ćwiczeń zgodny z Twoimi predyspozycjami i celami treningowymi!