W pogoni za szczęściem

Wierzysz, ze szczęście da się dogonić?

Tomasz Pogon: Wierzę, że dzięki aktywności fizycznej i pomocy życzliwych ludzi można sprawić, że życie niektórych z nas, szczególnie tych dotkniętych chorobą, może stać się lepsze. Dowodem na to jest akcja „W Pogoni za szczęściem”, dzięki której planuję pomóc Miłoszowi Pietrzykowi poprzez mój udział w maratonie w Tokio.

Jak zrodził się pomysł na tę akcję?

Tomasz Pogon: Jest to projekt charytatywny, który zrodził się 25 września 2012 r. W tym dniu zostałem wylosowany spośród ponad 300 tysięcy zgłoszeń do uczestnictwa w biegu maratońskim „Tokyo Marathon 2013”, który odbędzie się 24 lutego 2013 r. Pomyślałem, że jest to dobra okazja do zwrócenia uwagi na potrzeby Miłosza i zebranie funduszy na niezbędną mu pomoc.

Kim jest Miłosz i dlaczego potrzebuje naszej pomocy?

Tomasz Pogon: Miłosz Pietrzyk jest byłym aplikantem radcowskim, a od 18 grudnia 2012 r. pełnoprawnym radcą prawnym Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie. Aktualnie pracuje jako samodzielny referent ds. zamówień publicznych w biurze zamówień publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od urodzenia Miłosz boryka się z czterokończynowym spastycznym mózgowym porażeniem dziecięcym. W 2005 roku przeszedł także przeszczep nerki.

Jakie są najważniejsze potrzeby Miłosza, na które planujecie przeznaczyć zebrane pieniądze?

Ze względu na brak samodzielności w poruszaniu się oraz brak windy w kamienicy którą zamieszkuje pokonywanie codziennie 4 kondygnacji budynku w którym mieszka stanowi dla Miłosza i jego Mamy nie lada wyzwanie. Niestety sytuacja materialna Miłosza nie pozwala mu na zakup drogiego sprzętu ułatwiającego pokonywanie barier architektonicznych czy też pokrycie kosztów wynagrodzenia asystenta osoby niepełnosprawnej. Opłacenie rehabilitacji i leków także w znacznym stopniu uszczupla i tak niewielki rodzinny budżet.

Planujemy więc zebrać pieniądze na zakup schodołazu gąsienicowego ułatwiającego pokonywanie barier architektonicznych. Dodatkowo chcielibyśmy także opłacić rehabilitację funkcjonalną i społeczną Miłosza oraz zapewnić mu pomoc w postaci asystenta osoby niepełnosprawnej.

W jaki sposób udział w maratonie wiąże się z pomocą charytatywną? W jaki sposób zbieracie pieniądze?

Tomasz Pogon:  Pierwszym przedsięwzięciem realizowanym w ramach projektu „W Pogoni za szczęściem” jest zbiórka środków finansowych na rzecz Miłosza. Mój udział w tak dużej i prestiżowej imprezie sportowej ma zwrócić uwagę i przyciągnąć wszystkich ludzi, którzy chcieliby wesprzeć Miłosza. Dodatkowo jesteśmy dla siebie niezwykłą motywacją – Miłosz przyznaje, że moje treningi dają mu siłę do rehabilitacji, a ja wiem, że biegnąc dla niego będę w stanie pokonać trudna trasę Maratonu w Tokio.

Zbiórka środków finansowych odbywa się poprzez wpłaty na rzecz Miłosza Pietrzyka kwot pieniężnych na konto bankowe nr: 21 8944 0003 0000 2088 2000 0070
z dopiskiem: 240/P, Pietrzyk Miłosz – zbiórka publiczna, które dzięki uprzejmości Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” zostaną w całości przekazane na jego potrzeby.

Obecnie jestem w fazie poszukiwania sponsora, który zapłaci za każdy przebiegnięty przeze mnie kilometr trasy biegu maratońskiego „Tokyo Marathon 2013”. W zamiast umieszczę logotyp takiego podmiotu na swojej koszulce startowej. Dla średnich i dużych przedsiębiorców to bardzo korzystne rozwiązanie ponieważ pieniądze przekażą na konto fundacji „Słoneczko” z którą współpracujemy a co za tym idzie będą mogli odliczyć sobie tą kwotę od podatku.

Energym: Życzymy Ci wytrwałości w treningach oraz dużo powodzenia w realizacji celów zarówno Tobie jak i Miłoszowi. Trzymamy za Was kciuki!

Tomasz Pogon: Dziękuje!

Zapraszamy na: www.wpogoni.com.pl