Siłownia, fitness - Energym kraków
cennik   |    kontakt


       
NOWOŚCI | lifestyle | kultura | trening | promocje
Jak zachować zgrabną sylwetkę jesienią?

Kiedy dni stają się coraz krótsze, a temperatura na zewnątrz spada, nieraz mamy ochotę zwyczajnie owinąć się kocem i sączyć gorące kakao przed telewizorem lub laptopem. Nic w tym dziwnego – w końcu trudno zwlec się nawet do pracy czy szkoły, gdy na zewnątrz od rana szarówka. Ale to właśnie takie zachowanie prowadzi do tego, że wśród postanowień noworocznych pojawiają się słowa „zacznę biegać” lub „zrzucę x kilogramów”. Jak temu zapobiec?

czytaj więcej ›


Fitness TBC, czyli jak urozmaicić trening!

Total Body Conditioning to połączenie ćwiczeń aerobowych i wzmacniających. Jak sama nazwa wskazuje, celem programu jest ukształtowanie mięśni całego ciała i poprawa ogólnej wydolności organizmu. W przeciwieństwie do klasycznego aerobiku, plan treningowy TBC wykorzystuje sprzęty do ćwiczeń, m.in.: piłki, hantle, taśmy i step.

czytaj więcej ›


Salsation - połączenie zajęć fitness i tańca

Jakby to było, gdyby taniec w pokoju lub przed lustrem, którego za żadne skarby świata nie chcielibyśmy nikomu pokazać, zaczął wyglądać dobrze? Muzyka nieraz sama porusza ciałem, chociaż nie do końca wie jak to zrobić. Odpowiedzią na ten problem okazuje się Salsation!

czytaj więcej ›


Zrelaksuj się i zachowaj formę z Body Ball

Oddychaj spokojnie, utrzymuj równowagę… Czasem można zapomnieć, że to również jest forma treningu. W końcu nie ma tu mowy o strumieniach potu czy zakwasach, a ciało wygląda coraz lepiej. Kto by pomyślał, że siedzenie i leżenie pomogą stworzyć smukłą sylwetkę, jeśli robi się to z piłką?

czytaj więcej ›


Back 2 Gym - wróć na siłownię i ćwicz miesiąc gratis!

Jesteś naszym stałym klientem? A może chciałbyś wykupić karnet po raz pierwszy? Dołącz do nas i zyskaj miesiąc treningu z najlepszymi GRATIS!

czytaj więcej ›


Jak wyrzeźbić wymarzony brzuch? Trening ABS!

Co wspólnego mają ze sobą płaski brzuch i sześciopak? Spożywając to drugie, nie licz na pierwsze. A tak nieco poważniej, oba rozbijają się o body fat. Setki brzuszków mogą wzmocnić ciało, co jest oczywiście podstawą do wypracowania zdrowej sylwetki, ale musimy Cię rozczarować – bez diety i ćwiczeń aerobowych, mięśnie pozostaną ukryte pod warstwą tłuszczu.

czytaj więcej ›


TRX – Technologia sił specjalnych w Twoich rękach

Od parcianych pasków spadochronowych i pasa do Ju-Jitsu po zaawansowane projekty z materiałów klasy przemysłowej. 20 lat historii zmieniło prowizoryczne akcesorium do ćwiczeń w światowy fenomen, pozwalający na kompleksowy trening całego ciała. W tym wpisie dowiecie się trochę więcej o historii i licznych zaletach ćwiczenia z taśmą TRX.

czytaj więcej ›


O diecie słów kilka

„Jesteś tym, co jesz” – mawiają. Każda bardziej ogarnięta osoba wie jednak, że sprawy mają się trochę inaczej. Jesz to, czym jesteś (jeśli nie, to warto zacząć), ponieważ ciało zostało zaprojektowane w taki sposób, że wie z czego powinno się składać i czego się domagać, gdy jego naturalny balans zostanie zachwiany. Po co w takim razie dieta i czemu tyle się o niej mówi? Cóż, mamy kilka odpowiedzi.

czytaj więcej ›


Trening osobisty czy zajęcia grupowe?

Motywacja jest w treningu najważniejsza. Źle dobrana dieta zmniejszy wyniki, fakt. Ale komu potrzebne jest paliwo, jeśli silnik nie chce pracować? Każdy z nas motywowany jest w inny sposób. Jednych zachęci sama perspektywa lepszego ciała, lepszego samopoczucia. Innych natomiast wola walki, chęć rywalizacji. Jaki sposób będzie więc najlepszy dla Ciebie?

czytaj więcej ›


Dlaczego Zumba to trening dla Ciebie?

Taniec? Ćwiczenie aerobowe? Czemu nie oba naraz? Zumba to pełne energii połączenie aerobiku z tańcami latynoamerykańskimi i elementami treningu siłowego. Około 15 milionów ludzi w 180 krajach ćwiczy Zumbę przynajmniej raz w tygodniu – i to nie jest przypadek. (No, może nie do końca.)

czytaj więcej ›