Siłownia, fitness - Energym kraków
cennik   |    kontakt


       
NOWOŚCI | lifestyle | kultura | trening | promocje
Nowy Rok z Energym!

„Nowy Rok, nowy/a ja!” słyszymy niezmiennie co roku. Siłownie pękają w szwach, zdrowa żywność znika z półek sklepowych w zastraszającym tempie i każdy znajomy postanawia rzucić palenie. Co zrobić, żeby dotrzymać postanowień noworocznych? Jak zostać na siłowni przez cały rok i naprawdę zmienić swoje życie? Podpowiadamy!

czytaj więcej ›


Promocja "Summer bodies are made in the winter"

Marzysz o smukłej, atrakcyjnej sylwetce na wakacje? W takim razie nie zwlekaj - zabierz się za siebie i skorzystaj z naszej styczniowej oferty!

czytaj więcej ›


Siłowanie na rękę wraca do łask – na czym polega armwrestling?

Powszechnie znane siłowanie na rękę, nazywane jest profesjonalnie armwrestlingiem i okazuje się dyscypliną sportową, która regularnie trenowana, kompleksowo oddziałuje na kondycję organizmu. Wzmacniając mięśnie, pomaga budować siłę oraz sprawność fizyczną, jak również uczy zdrowej rywalizacji. Dlaczego warto zaangażować się w armwrestling i na czym dokładnie polega trening?

czytaj więcej ›


Power Yoga dla ciała!

Pisząc o jodze dla początkujących, nazwaliśmy ją starożytnym systemem filozoficznym, burząc popularne postrzeganie tzn. „trudne pozycje, medytacja i dieta wegetariańska”. O ile jest to prawidłowe określenie tradycyjnej jogi ze wschodu – Karma Yogi, Raja Yogi, czy też nurtów współczesnych: Ashtangi, Vinyasy, Jivamukti, etc. – istnieją również szkoły zachodnie. Co to takiego i dla kogo powstało? Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule!

czytaj więcej ›


Efekt After Burn - leżąc, chudnij!

Walka z nadwagą czy redukcja body fat percentage z 7 na 6 procent… spalanie tłuszczu jest niełatwym zadaniem, a im bliżej ideału, tym bardziej cały proces zaczyna zwalniać. Zadanie z pozoru banalnie proste: “wydawać więcej, spożywać mniej kalorii” okazuje się być trudne, gdy dochodzi do niego zbilansowana dieta i trudy życia codziennego. Z pomocą przychodzi efekt After Burn, który przyspiesza metabolizm i zmusza organizm do wykorzystania rezerw tłuszczowych.

czytaj więcej ›


Jak ćwiczyć na bieżni?

Bieżnia to bardzo niepozorny przyrząd. W końcu jak bardzo można skomplikować urządzenie, na które wystarczy wejść i zacząć biec? Ćwiczenia na bieżni obejmują marsz, bieg, czasem nawet marsz lub bieg na nachylonej nawierzchni i… to tyle. Mimo to, ćwiczenie na bieżni zaczyna się przynajmniej 10 minut przed wejściem i około 15 minut po zejściu z pasa biegowego. Dlaczego tak jest?

czytaj więcej ›


Trening Insanity - ból, pot i łzy

Macie czasem wrażenie, że dotychczasowy plan treningowy już Wam nie wystarczy? Że kiedyś wracaliście bardziej zmęczeni, następnego dnia padaliście z nóg, ale warto było, bo widzieliście postęp? To normalne, że z czasem progres zwalnia, ale takie zjawisko oznacza, że może należałoby coś zmienić. W tym momencie pojawia się Insanity - trening, podczas którego będziecie błagać o przebaczenie.

czytaj więcej ›


Indoor Cycling - prawie jak na trasie

Dni stają się coraz chłodniejsze, ścieżki rowerowe pokryją się wkrótce śniegiem. Miłośnicy kolarstwa stają przed wyborem: przymarzać do siodełek, przerzucić się na fat bike/jazdę przełajową, a może odłożyć rower do piwnicy i odpocząć po sezonie? Nic dziwnego, w końcu rower stacjonarny to prawie nie-rower. Realizm zerowy – niezmienna sceneria, ani wiatru na twarzy, ani miarowego szumu opon na asfalcie. Mamy na to określenie: wymówki!

czytaj więcej ›


Poczuj kojącą moc masażu!

Multitasking, stres i napięty, cotygodniowy harmonogram obowiązków – to tylko kilka czynników wpływających na coraz większą potrzebę rozluźnienia się przed następną iteracją. Czujesz narastające napięcie, które kumuluje się w różnych partiach Twojego ciała? Dotychczasowe sposoby ‘na relaks’ nie dają Ci już takiej satysfakcji? Jeśli odpowiadasz twierdząco: to znak, że czas na kojącą moc masażu.

czytaj więcej ›


Step – prawdopodobnie najpopularniejsze zajęcia aerobowe na świecie

Jak często zdarzało Ci się wchodzić lub schodzić ze schodów w rytm tanecznej muzyki? Ubierasz słuchawki, wychodzisz z domu, a Twoje nogi niesione są przez dźwięki wydobywające się ze słuchawek. Są trochę jak kukły w teatrze sterowane przez ćwierćnuty, półnuty i różnego rodzaju interwały oraz gamy. Na tym samym polegają właśnie zajęcia step aerobiku – tylko w przystosowanym lokalu, z grupą i doświadczonym trenerem.

czytaj więcej ›