Chwila aktywnego wytchnienia – Silver Magic Ball!

Przesiadka na piłkę!

Hipotetyczna sytuacja: Stresujący dzień w pracy, poranek w korkach, ekspres do kawy nie działa, a mleko dolane do rozpuszczalnej okazało się zepsute. Zbliża się południe, czas przerwy na lunch. Wychodzisz z pracy – kierunek siłownia fitness. Nie idziesz wyładować emocji na worku treningowym. Zmieniasz buty, przebierasz się i kierujesz w stronę sali. Kiedy siadasz na piłce, wszystko znika. Korki, ekspres, zepsute mleko… na to nie ma miejsca w sali.

Zajęcia relaksacyjne z piłką treningową to przede wszystkim miła odmiana. Codzienna rutyna potrafi pozbawić satysfakcji z życia, a lawirowanie pomiędzy krzesłem biurowym, kanapą i łóżkiem każdego dnia nie pomaga. Przesiadka na piłkę działa pobudzająco bezpośrednio na mózg. Nieużywane na co dzień partie mięśni przesyłają informację o pobudzeniu, dzięki czemu zapomnienie o trudach codziennego życia staje się łatwiejsze. Można to potraktować jak prozdrowotny plan treningowy dla układu nerwowego – kiedy energia wydatkowana jest na konkretną partię, łatwiej zignorować „zakwasy” w pozostałych.

Personalne zajęcia w grupie?

Działa oczywiście nie tylko informacja zwrotna z receptorów czuciowych w mięśniach, ale również sam wysiłek. Silver Magic Ball to zajęcia unikatowe – chociaż odbywają się w grupie, każdy z uczestników dopasowuje trening do indywidualnych potrzeb dzięki personalnemu doradztwu prowadzącego trenera. Zajęcia relaksacyjne nie muszą opierać się wyłącznie na ćwiczeniach oddechowych i rozciąganiu. Jeśli relaksuje Cię wysiłek, przekraczanie własnych granic, a nawet chwila, gdy w końcu odpuszczasz i rozluźniasz mięśnie, piłka treningowa i porada eksperta z pewnością pomogą.

Idąc na siłownię fitness, raczej nie spodziewamy się pasywnego wypoczynku bez wysiłku. Mimo to, nawet wymagające zajęcia często opuszcza grupa roześmianych i odstresowanych (choć wymęczonych) uczestników. Jak to możliwe? Oprócz pozytywnego wpływu na mięśnie kręgosłupa i dna miednicy, wzmacniające ćwiczenia relaksacyjne regulują w znaczącym stopniu gospodarkę hormonalną organizmu. Nawet umiarkowany wysiłek wspomaga przetwarzanie kortyzolu – hormonu stresu i wspomaga produkcję tzw. hormonów szczęścia, czyli endorfin.

Trening, na który może przyjść każdy

Czy Silver Magic Ball rzeczywiście jest dla każdego? Krótka odpowiedź: Tak! Do wykonywania ćwiczeń nie potrzeba niesamowitej kondycji fizycznej, specjalistycznego sprzętu ani doświadczenia. Zajęcia relaksacyjne są nieskomplikowane, a ćwiczenia można z łatwością dopasować do poziomu osoby ćwiczącej. Od efektów ogólnorozwojowych bardziej liczy się pozytywny nastrój, który towarzyszyć będzie przez resztę dnia.

Interesują Cię ćwiczenia relaksacyjne, a może szukasz czegoś, co bardziej wpłynie na rozwój mięśni lub kondycję? Umów się na wizytę! Siłownia fitness Energym w Krakowie oferuje szeroką gamę zajęć, a nasi trenerzy z chęcią pomogą w doborze odpowiedniego planu treningowego dla Ciebie.