Dla kogo przeznaczony jest trening crossfit?

Czym jest crossfit? 

To program treningowy, opierający się na ćwiczeniach kondycyjnych i siłowych. Składa się z serii ćwiczeń, które są wykonywane w sposób bardzo intensywny, a przerwy między nimi są bardzo krótkie. Podczas takiego treningu nie tylko biegamy, czy rozciągamy mięśnie, ale również jeździmy na rowerze, podnosimy ciężary, skaczemy na skakance oraz wykonujemy inne ćwiczenia stymulujące dane partie ciała.

Czy jest to dobry trening dla początkujących? 

Tak! Ćwiczenia wykonywane w odpowiedni sposób są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zacząć aktywnie spędzać swój czas. Ten typ aktywności rozwija większość partii naszego ciała, pozwala poprawić sprawność fizyczną, pobudza układ krążenia, zwiększa wytrzymałość i uelastycznia mięśnie. Jest to idealny sposób na przygotowanie naszego ciała do pracy z obciążeniem. 

Crossfit to nie tylko forma aktywności dla początkujących. Sprawdzi się równie dobrze dla byłych sportowców, którzy z różnych przyczyn, zaprzestali uprawiana intensywnego wysiłku i nie chcą utracić formy i sportowej, smukłej sylwetki.

Chcesz pozbyć się znienawidzonej oponki? Trening Cross jest również dla Ciebie! Crossfit zmusza nasz organizm do dużego wysiłku w krótkim czasie, co z pewnością pozwoli błyskawicznie wyrzeźbić sylwetkę. Warto zaznaczyć, że w przeciwieństwie do cardio, interwały nie powodują spalania tkanki mięśniowej.

Crossfit to świetna forma aktywności dla każdego! Nie masz wiele czasu na ćwiczenia? Dobrze się składa. Trening tego typu nie powinien trwać dłużej niż 20 min. Nie masz siły po całym dniu pracy? Te ćwiczenia są idealnym sposobem na rozruszanie ciała zastygłego po dniu spędzonym przy komputerze. A może brak Ci motywacji? W  tym przypadku zajęcia odbywają się pod fachowym okiem trenera, który ma za zadanie wspierać i zagrzewać uczestników do tego, by wspinali się na wyżyny swoich możliwości.

Przeciwwskazania zdrowotne do uprawiania crossfitu

Należy jednak zaznaczyć, że występują przeciwskazania do wykonywania tego typu treningu. Są to:

  • urazy,
  • kontuzje,
  • stany pooperacyjne,
  • osteoporoza,
  • niewydolność oddechowa i układu krążenia,
  • osłabienie organizmu.

Jeśli żadna z powyższych kwestii Was nie dotyczy, spróbujcie swoich sił w crossficie! Dzięki swoim pozytywnym aspektom, crossfit jest popularnym wyborem zarówno wśród profesjonalnych sportowców jak i amatorów, którzy pragną zadbać o swoją kondycję fizyczną i dobry wygląd. 

Zapraszamy na trening crossfit w Energym!