Jak wygląda trening personalny?

Trening personalny to trening indywidualny

Oznacza to, że osobisty trener już na pierwszym spotkaniu weźmie pod uwagę Twoje indywidualne potrzeby oraz cel jaki chcesz osiągnąć. Podczas wstępnego wywiadu trener zapyta o niezbędne informacje, takie jak m.in.: styl życia, codzienna dieta, wykonywana praca, ewentualne wady postawy czy przebyte urazy. Na podstawie odbytej rozmowy przygotuje on spersonalizowany plan, zarówno treningowy jak i żywieniowy. System treningów dopasowany do indywidualnych potrzeb, preferencji czy założonego celu jest znacznie bardziej efektywny niż ćwiczenia w grupie, które przeważnie przygotowywane są schematycznie, a przecież każdy organizm jest inny.

Trener personalny to Twój opiekun i towarzysz w drodze do sukcesu

Poza starannie dobranym cyklem ćwiczeń czy indywidualną dietą, trener personalny będzie Twoim kompanem w drodze do upragnionej sylwetki. Urozmaici treningi tak, aby nie były monotonne, a czas spędzony na siłowni nie dłużył się w nieskończoność. Dodatkowo, na swojego trenera możesz liczyć również poza treningami. Powinien zawsze znaleźć czas, żeby odpowiedzieć na Twoje pytania, rozwiać wszelkie wątpliwości, a także podnieść na duchu i zmotywować do działania. W chwili słabości profesjonalny trener z pewnością Cię wysłucha, postara zrozumieć i znaleźć skuteczną receptę na przełamanie własnych słabości.

Trening personalny to przyjemny sposób na spędzanie wolnego czasu

Zadaniem trenera personalnego jest poprowadzenie zajęć w taki sposób, aby były ciekawe, dostosowane do naszych możliwości wydolnościowych, a także do naszych zainteresowań. Z czasem powinniśmy postrzegać udział w treningu jako przyjemność, a nie obowiązek. Możemy mieć również pewność, że czas na siłowni nie będzie czasem straconym, gdyż trener pomoże wykorzystać go jak najskuteczniej. Gdzie ćwiczyć z trenerem personalnym? Treningi personalne możemy odbywać praktycznie wszędzie. Zależy to wyłącznie od naszych preferencji i ustaleń z trenerem. Jeśli nasz trening będzie bardziej siłowy, warto umówić się w siłowni. W innych przypadkach można trenować na sali fitness, w biurze czy też we własnym domu. Jeśli chodzi o czas trwania treningu jest to również indywidualna kwestia, jednak przeważnie jednorazowy trening trwa około godziny. 

Nie trać czasu i sprawdź ofertę treningu personalnego w krakowskiej siłowni Energym!