Jak wyglądają zajęcia rootz? Spalaj kalorie poprzez taniec!

Jak wyglądają zajęcia rootz?

Podstawą zajęć ROOTZ by Salsation® jest taniec. To program taneczny, który zabiera nas w niezwykłą podróż po różnych stylach tanecznych. Rootz łączy w sobie elementy Hip Hopu, Dancehall, House, Afro i wielu innych. W czasie zajęć poznajemy nie tylko choreografię, ale również pochodzenie poszczególnych kroków tanecznych. Jest to przygoda, podczas której poznajemy korzenie każdego ze stylów tańca, uczymy się zachowywać odpowiednią postawę oraz zmieniać swoje nastawienie.

Najważniejsze jest, by poczuć się dobrze w swoim ciele i sięgnąć do wnętrza, z którego wydobędziemy ruch w rytm muzyki. Dzięki temu rootz nie przypomina tradycyjnych zajęć fitness – jest bardziej naturalny i energetyczny, jak ruchy profesjonalnych tancerzy. Układ taneczny opowiada historię, jaka kryje się w treści utworu, jednocześnie kładąc nacisk na emocje, jakie wiążą się z muzyką.

Każde zajęcia zaczynają się od rozgrzewki, która ma za zadanie przygotować wszystkie partie ciała do intensywnego ruchu i wprowadzić uczestników w klimat zajęć. Następnie przechodzi się do treningu, który składa się z kilku różnych choreografii do piosenek. Zajęcia Rootz są bardzo energiczne i wymagają dobrego refleksu, by móc szybko reagować na polecenia instruktora.

Dla kogo są zajęcia fitness ROOTZ by Salsation®?

Nie ma większych ograniczeń co do tego, kto może uczestniczyć w zajęciach rootz. To program dedykowany dla wszystkich, którzy chcą wczuć się muzykę i poczuć energię płynącą prosto z podłoża. Nie trzeba znać się na tańcu czy umieć wszystkich kroków – w czasie zajęć uczymy się podstaw od instruktora.

Nie ma konieczności posiadania wyśmienitej kondycji fizycznej – wszystko przychodzi z czasem. Ważne jest jednak, by mieć dobry refleks oraz poczucie rytmu, które pozwoli nam rozluźnić ciało i wczuć się w to, jak prowadzi nas muzyka. Tu liczą się emocje, wrażliwość i siła płynąca z wnętrza ciała. Dzięki mieszaniu różnorodnych stylów tanecznych, rootz pozwala lepiej odkryć siebie i wydobyć z głębi najskrytsze emocje.

Bardzo istotny jest również ubiór na zajęcia rootz. Odzież nie może krępować ruchów i musi dawać poczucie swobody i komfortu. Jednocześnie lepiej zrezygnować z popularnych ciuchów oversize na rzecz czegoś, co pomoże nam poczuć w sobie namiętność.

Zajęcia ROOTZ by Salsation® – efekty

Zajęcia ROOTZ by Salsation® doskonale wpływają nie tylko na naszą kondycję fizyczną, ale również nasze samopoczucie. Ruszając się w rytm muzyki odnajdujemy energię, której często nie jesteśmy do końca świadomi. Jednocześnie w czasie tańca możemy poczuć prawdziwą eksplozję emocji, dzięki czemu lepiej poradzimy sobie z szarą codziennością. Co więcej, uczestnicząc w zajęciach rootz możemy odkryć zupełnie nowe, świeże spojrzenie na muzykę.

Jakie jeszcze efekty przynosi ROOTZ by Salsation®? To przede wszystkim poprawa świadomości własnego ciała i rozwój wrażliwości muzycznej, ale także zwiększenie elastyczności, gibkości i zwinności. Dzięki energetycznym krokom tanecznym można szybko spalić nadmiar tkanki tłuszczowej i poprawić wydolność swojego organizmu oraz wzmocnić ogólną kondycję. Zajęcia fitness roots dają spory zastrzyk energii i ćwiczą refleks, jednocześnie zmniejszając ryzyko kontuzji.

Rootz – ile kalorii można spalić podczas tańca?

Dzięki dynamicznej muzyce i energetycznym ruchom, szacuje się, że w trakcie jednych, godzinnych zajęć ROOTZ by Salsation® można spalić od 500 do nawet 850 kalorii. Warto przy tym pamiętać, że zajęcia te nie wymagają dobrej kondycji ani doświadczenia tanecznego, a ilość spalonych kalorii zależy od tego, jak dużo damy z siebie w trakcie treningu.