Siłownia, fitness - Energym kraków
cennik   |    kontakt


       
NOWOŚCI | lifestyle | kultura | trening | promocje
Czym jest trening TBC i BPU?

Trening TBC i BPU zyskały niedawno na popularności. Dużo klubów fitness zaczęło wprowadzać je do swojej szerokiej oferty, w tym Energym. Na czym polega ich fenomen? Co stoi za enigmatycznymi skrótami TBC i BPU? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.

czytaj więcej ›


Jakie ćwiczenia najlepiej przyspieszają odchudzanie?

W życiu wielu z nas przychodzi taki moment, gdy decydujemy się, że pora wziąć się za siebie, zrzucić kilka kilogramów i poczuć się lepiej w swoim ciele. Kupujemy karnet na siłownię i z wielkimi nadziejami ruszamy spalać zbędne kalorie. Jednak nie zawsze wyniki udaje się nam osiągnąć w takim tempie jaki sobie wymarzyliśmy na początku. Jakie ćwiczenia by schudnąć są najbardziej korzystne oraz czy warto wyciskać z siebie siódme poty?

czytaj więcej ›


Kiedy wrócić do treningów po ciąży

Kiedy na świat przychodzi dziecko, niejednokrotnie wszystko zostaje postawione na głowie. Dawne zwyczaje i aktywności schodzą na dalszy plan, bo ze względu na maleństwo trudniej wygospodarować zarówno energię, jak i czas. Odnalezienia motywacji do treningów mogą nie ułatwiać także hormonalne wahania nastrojów. Jak więc rozsądnie wrócić do aktywności po porodzie?

czytaj więcej ›


Jak się ubrać na siłownię lub fitness?

Kiedy decydujemy się na regularne treningi w siłowni, warto pamiętać o tym, by skompletować odpowiednie stroje sportowe. Strój do ćwiczeń powinien dawać maksymalny komfort – powinien być dopasowany do naszej figury, do rodzaju aktywności sportowej oraz wykonany ze specjalnych, sportowych materiałów. Dzięki ubraniu na siłownię lub fitness, nasz trening nie będzie niczym zakłócany, będziemy mogli skupić się na poprawnym i precyzyjnym wykonywaniu treningu.

czytaj więcej ›


Godziny otwarcia klubów w okresie Wielkanocnym


Jak umiejętnie zmotywować się do treningu?

Marzysz o idealnej figurze, ale nie możesz zebrać się żeby zacząć ćwiczyć? Kupujesz karnet, idziesz kilka razy na siłownie, a potem... tracisz motywacje i znajdujesz tysiąc wymówek od treningu. Brzmi znajomo? Wiele osób zaczyna trenować by zrzucić kilka zbędnych kilogramów lub wyrzeźbić swoje ciało, lecz już po krótkim czasie tracą motywację. Zastanawiasz się jak temu zaradzić? Już mówimy!

czytaj więcej ›


Buduj z nami formę na lato

Summer bodies are made in winter Do lata i wakacji pozostało jeszcze kilka miesięcy. To najwyższy czas, aby poprawić swój wygląd i sylwetkę przed letnim sezonem urlopowym. Większość z nas choć raz spotkała ta niemiła niespodzianka, gdy przymierzając zeszłoroczny kostium kąpielowy, okazał się on za mały lub nie pasował tak dobrze jak w ostatnie wakacje. Chcesz uniknąć tej przykrej sytuacji i zbudować formę na lato? Teraz jest najlepszy czas na zmiany! Nie pozwól by tym razem lato Cię zaskoczyło! Do wakacyjnych wojaży pozostało ok. 5-6 miesięcy, podczas których z dobrym nastawieniem i planem można zbudować idealną sylwetkę.

czytaj więcej ›


Jak obliczyć BMI? Oblicz swoją idealną wagę

Z problemem utrzymania idealnej wagi boryka się coraz więcej osób, nie tylko w krajach zamieszkiwanych przez narody powszechnie uznawane za otyłe, ale także w tych, w których dostęp do zdrowego pożywienia, w tym tanich owoców i warzyw, jest nieograniczony. Jak prawidłowo obliczyć BMI i po co to robić?

czytaj więcej ›


Promocja "Summer bodies are made in the winter"

Już dziś zacznij przygotowywać swoją sylwetkę na lato!

czytaj więcej ›


Zumba sposobem na odchudzanie

Koniec grudnia i początek nowego roku, to czas podsumowań, refleksji oraz planowania zmian. Jako jedno z noworocznych postanowień wiele osób wybiera schudnięcie, jednak droga do niego często jest trudna, nudna i czasochłonna. Aby zrzucić kilka zbędnych kilogramów, nie trzeba już jednak poddawać się monotonnym i żmudnym ćwiczeniom na siłowni, czy klasycznym fitnessie. Idealną alternatywą są zajęcia zumby – baw się, tańcz i chudnij! Zumba pozwala zdobyć świetną sylwetkę i pozbyć nadprogramowych kilogramów. Co więcej, zajęcia zumby są odpowiednie dla każdego i w każdym wieku. Jakie inne zalety posiada taki trening? Już podpowiadamy.

czytaj więcej ›