Siłownia, fitness - Energym kraków
cennik   |    kontakt


       
NOWOŚCI | lifestyle | kultura | trening | promocje
Co i ile pić podczas treningów?

Człowiek składa się głównie z wody, a i tak stale musimy dbać o nawadnianie organizmu. Brzmi jak banał, prawda? A co powiecie na to: w czasie intensywnego biegu można wraz z potem stracić do 4 litrów wody, a w czasie treningu siłowego - nawet 2 litry. Tracenie wody oznacza nie tylko pocenie się, to także utrata składników mineralnych, elektrolitów i energii. Teraz pamiętanie o regularnym uzupełnianiu płynów w czasie treningu nie brzmi już tak obco… Niezależnie od rodzaju i formy treningu, należy dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Jak i co zatem pić w czasie treningu?

czytaj więcej ›


Jesienne treningi - jak je zaplanować?

Wraz z nadejściem pierwszych jesiennych dni, temperatura spada tak gwałtownie, że treningi uprawiane na powietrzu przestają być przyjemne. Często październikowej aktywności fizycznej wykonywanej na zewnątrz towarzyszą opady deszczu – wtedy bieganie przestaje cieszyć, na rolkach nie da się jeździć, a przejażdżka rowerowa nie jest już ekscytująca. Dlatego na początku jesieni warto skorzystać z ofert klubów fitness i zacząć wykonywać trening na siłowni.

czytaj więcej ›


Promocja Back2Gym

Z nami zrobisz formę! Sprawdź co przygotowaliśmy na październik!

czytaj więcej ›


Fitness podczas odchudzania? Zawsze!

Odchudzanie najczęściej kojarzy się nam z rygorystyczną dietą wykluczającą pewne produkty i przepisy z jadłospisu. Wiąże to z mniejszą dawką przyjmowanych kalorii, co dla organizmu może być obciążające z racji wprowadzenia nowych zwyczajów żywieniowych. Odchudzanie wiąże się także z przyjmowaniem większej ilości wody, co dla niektórych osób może być trudne do wcielenia w codzienną organizację dnia. Do tego dochodzi powtarzanie w głowie myśli, żeby nie myśleć o odchudzaniu i… zaczyna brakować miejsca dla ćwiczeń. Jednak wystarczy lekko zmodyfikować codzienne zwyczaje i uda się znaleźć czas na fitness, także w czasie odchudzania!

czytaj więcej ›


Czym jest trening TBC i BPU?

Trening TBC i BPU zyskały niedawno na popularności. Dużo klubów fitness zaczęło wprowadzać je do swojej szerokiej oferty, w tym Energym. Na czym polega ich fenomen? Co stoi za enigmatycznymi skrótami TBC i BPU? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.

czytaj więcej ›


Jakie ćwiczenia najlepiej przyspieszają odchudzanie?

W życiu wielu z nas przychodzi taki moment, gdy decydujemy się, że pora wziąć się za siebie, zrzucić kilka kilogramów i poczuć się lepiej w swoim ciele. Kupujemy karnet na siłownię i z wielkimi nadziejami ruszamy spalać zbędne kalorie. Jednak nie zawsze wyniki udaje się nam osiągnąć w takim tempie jaki sobie wymarzyliśmy na początku. Jakie ćwiczenia by schudnąć są najbardziej korzystne oraz czy warto wyciskać z siebie siódme poty?

czytaj więcej ›


Kiedy wrócić do treningów po ciąży

Kiedy na świat przychodzi dziecko, niejednokrotnie wszystko zostaje postawione na głowie. Dawne zwyczaje i aktywności schodzą na dalszy plan, bo ze względu na maleństwo trudniej wygospodarować zarówno energię, jak i czas. Odnalezienia motywacji do treningów mogą nie ułatwiać także hormonalne wahania nastrojów. Jak więc rozsądnie wrócić do aktywności po porodzie?

czytaj więcej ›


Jak się ubrać na siłownię lub fitness?

Kiedy decydujemy się na regularne treningi w siłowni, warto pamiętać o tym, by skompletować odpowiednie stroje sportowe. Strój do ćwiczeń powinien dawać maksymalny komfort – powinien być dopasowany do naszej figury, do rodzaju aktywności sportowej oraz wykonany ze specjalnych, sportowych materiałów. Dzięki ubraniu na siłownię lub fitness, nasz trening nie będzie niczym zakłócany, będziemy mogli skupić się na poprawnym i precyzyjnym wykonywaniu treningu.

czytaj więcej ›


Godziny otwarcia klubów w okresie Wielkanocnym


Jak umiejętnie zmotywować się do treningu?

Marzysz o idealnej figurze, ale nie możesz zebrać się żeby zacząć ćwiczyć? Kupujesz karnet, idziesz kilka razy na siłownie, a potem... tracisz motywacje i znajdujesz tysiąc wymówek od treningu. Brzmi znajomo? Wiele osób zaczyna trenować by zrzucić kilka zbędnych kilogramów lub wyrzeźbić swoje ciało, lecz już po krótkim czasie tracą motywację. Zastanawiasz się jak temu zaradzić? Już mówimy!

czytaj więcej ›