Siłownia, fitness - Energym kraków
cennik   |    kontakt


       
NOWOŚCI | lifestyle | kultura | trening | promocje
Bieżnia czy bieganie na chłodzie - co wybrać jesienią?

Gdy tylko zaczyna się jesień, nasza motywacja do regularnych treningów zdecydowanie spada. Przejmujący chłód, coraz krótszy dzień i wszechobecna plucha stają się dodatkowymi argumentami, by zarzucić bieganie, dlatego coraz więcej osób w sezonie jesienno-zimowym decyduje się na bieżnię. Czy faktycznie jest to lepsze rozwiązanie?

czytaj więcej ›


Jak obliczyć BMI?

Jak obliczyć BMI? Dla niektórych kalkulator BMI jest wyrocznią, inni traktują go jako wskazówkę do obliczenia prawidłowej masy ciała. Dzięki niemu możemy w prosty sposób określić, czy nasza sylwetka odpowiada wzorcowi. Czym jest wskaźnik BMI, jak go obliczyć i w jaki sposób interpretować wynik?

czytaj więcej ›


Jak zacząć uprawiać Muay Thai?

O Muay Thai mówi się często jako o najbardziej wymagającym i zarazem bezwzględnym sporcie walki. Boks tajski w potocznym tłumaczeniu określany jest jako „sztuka ośmiu kończyn”, ponieważ wyprowadzane ciosy są tu nie tylko pięściami, lecz również kolanami, łokciami oraz przez kopnięcia goleniem. Co zainteresowany Muay Thai amator powinien wiedzieć przed rozpoczęciem treningów oraz czy może się on do nich w jakiś sposób przygotować?

czytaj więcej ›


Postanowienia noworoczne? Jak je dotrzymać?

Co roku na początku stycznia siłownie przeżywają prawdziwe oblężenie, a sklepy ze sprzętem sportowym notują najwyższe obroty. Niestety, z czasem entuzjazm maleje, a wszelkie plany poczynione w sylwestra odchodzą w niepamięć. Jak dotrzymać postanowień noworocznych? Jedno z najczęściej popełnianych, a zarówno najczęściej niespełnianych postanowień noworocznych dotyczy zabrania się za siebie – rozpoczęcia aktywności, przejścia na dietę i poprawy sylwetki. Zapał bardzo szybko stygnie i najczęściej już po dwóch tygodniach pojawiają się pierwsze wymówki. Co możesz zrobić, by tego uniknąć?

czytaj więcej ›


Jak rozpocząć przygodę z siłownią?

Aby wykształcić w sobie nawyk, najtrudniejszy jest pierwszy miesiąc. Nie inaczej jest z chodzeniem na siłownię. Tu od samego początku potrzebujemy sporej dawki cierpliwości, chęci, a także bardzo często odwagi, aby się przemóc i pokonać swój wstyd przed ćwiczeniem w towarzystwie.

czytaj więcej ›


Jesienne treningi - jak je zaplanować?

Wraz z nadejściem pierwszych jesiennych dni, temperatura spada tak gwałtownie, że treningi uprawiane na powietrzu przestają być przyjemne. Często październikowej aktywności fizycznej wykonywanej na zewnątrz towarzyszą opady deszczu – wtedy bieganie przestaje cieszyć, na rolkach nie da się jeździć, a przejażdżka rowerowa nie jest już ekscytująca. Dlatego na początku jesieni warto skorzystać z ofert klubów fitness i zacząć wykonywać trening na siłowni.

czytaj więcej ›


Jak się ubrać na siłownię lub fitness?

Kiedy decydujemy się na regularne treningi w siłowni, warto pamiętać o tym, by skompletować odpowiednie stroje sportowe. Strój do ćwiczeń powinien dawać maksymalny komfort – powinien być dopasowany do naszej figury, do rodzaju aktywności sportowej oraz wykonany ze specjalnych, sportowych materiałów. Dzięki ubraniu na siłownię lub fitness, nasz trening nie będzie niczym zakłócany, będziemy mogli skupić się na poprawnym i precyzyjnym wykonywaniu treningu.

czytaj więcej ›


Buduj z nami formę na lato

Summer bodies are made in winter Do lata i wakacji pozostało jeszcze kilka miesięcy. To najwyższy czas, aby poprawić swój wygląd i sylwetkę przed letnim sezonem urlopowym. Większość z nas choć raz spotkała ta niemiła niespodzianka, gdy przymierzając zeszłoroczny kostium kąpielowy, okazał się on za mały lub nie pasował tak dobrze jak w ostatnie wakacje. Chcesz uniknąć tej przykrej sytuacji i zbudować formę na lato? Teraz jest najlepszy czas na zmiany! Nie pozwól by tym razem lato Cię zaskoczyło! Do wakacyjnych wojaży pozostało ok. 5-6 miesięcy, podczas których z dobrym nastawieniem i planem można zbudować idealną sylwetkę.

czytaj więcej ›


Jak obliczyć BMI? Oblicz swoją idealną wagę

Z problemem utrzymania idealnej wagi boryka się coraz więcej osób, nie tylko w krajach zamieszkiwanych przez narody powszechnie uznawane za otyłe, ale także w tych, w których dostęp do zdrowego pożywienia, w tym tanich owoców i warzyw, jest nieograniczony. Jak prawidłowo obliczyć BMI i po co to robić?

czytaj więcej ›


Jak fitness wpływa na Twój organizm?

Fitness to nie tylko aktywność mająca na celu zrzucenie zbędnych kilogramów. Chociaż nie sposób odmówić skuteczności regularnego treningu w walce z nadwagą, zajęcia fitness wpływają na organizm osoby ćwiczącej w sposób holistyczny. Dowiedz się w jaki sposób możesz poprawić jakość swojego życia z fitness!

czytaj więcej ›