Trening osobisty czy zajęcia grupowe?

Trening osobisty

Zalet treningu osobistego jest wiele. Trener personalny nie musi dzielić czasu między uczestników. Liczysz się Ty, Twoje osiągi i to, co jeszcze da się osiągnąć. Wszystkie ciała się różnią, więc plan treningowy stworzony na potrzeby Twojego organizmu musi działać najlepiej, prawda?

Krzyk trenera

15 sekund przerwy

18 powtórzenie

Miało być 20

Trener coś mówi, nie rozumiesz już słów

I nagle czujesz ulgę. Patrzysz na trenera i zbijacie piątkę. Po raz pierwszy pokonujesz siebie. To pierwszy, ale na pewno nie ostatni raz. Dwadzieścia powtórzeń zdawało się niemożliwe. Trening osobisty się opłacił. Tego dnia kładziesz się do łóżka i śpisz jak dziecko. Trening jest ciężki, ale daje satysfakcję. Dzięki naciskowi na indywidualne potrzeby pozwoli na szybsze uzyskanie efektów.

Błędem będzie stwierdzenie, że na treningu personalnym jesteś sam/a. Trenerzy nie poruszą się za Ciebie, ale razem z Tobą ćwiczą umysł. To oni wypracują wojowniczą mentalność, dzięki której każda sesja treningowa staje się możliwa.

Trening grupowy

Początki treningu to najtrudniejszy okres. Niby jest werwa, ale wszystko jest nowe i przytłaczające. Wszyscy w grupie zdają się być bardziej wysportowani, doświadczeni i w znacznie lepszej formie. I wtedy w rogu sali pojawia się ta osoba – podobnej budowy, wyraźnie zagubiona. Ćwiczycie obok siebie, po treningu rozmawiacie w szatni, przed budynkiem. Też jest tu nowa. Może zapraszacie się na fejsie. Kolejny trening, już nie przedstawiacie się nieśmiało, tylko z uśmiechem na ustach mówicie sobie „cześć”. Przyglądacie się ludziom wokół. Co robią inaczej? Jak trenują? Po treningu wymieniacie się radami. Mija miesiąc, potem kolejny. Poznaliście się już ze wszystkimi w grupie. Wszyscy są przyjaźni i pomagają sobie nawzajem. Za każdym razem, gdy myślisz o tym, by odpuścić sobie ten jeden trening, dostajesz wiadomość: „Hej, będziesz dzisiaj?” i podnosisz torbę sportową.

Ludzie na treningu grupowym to źródło inspiracji i motywacji. Na trening przychodzi się nie tylko z nimi, ale też dla nich. Budzi się duch rywalizacji. W grupach nawiązują się przyjaźnie i każda z nich sprawi, że trening będzie przyjemny i satysfakcjonujący.

Zastanów się więc, która forma treningu jest odpowiednia właśnie dla Ciebie i zapisz się na trening w Energym Fitness Club Kraków już dziś!