Zdrowy kręgosłup – to prostsze niż myślisz!

Zajęcia o prostym i wdzięcznym tytule „Zdrowy kręgosłup to program ćwiczeń rekomendowany dla bardzo szerokiej grupy osób. Tutaj nie ma znaczenia wiek czy poziom dotychczasowej aktywności fizycznej. Doskwierają Ci bóle kręgosłupa? Starannie wyselekcjonowane ćwiczenia pomogą w zmniejszeniu nacisku na kręgi, tym samym redukując dyskomfort. Natomiast przykurczone grupy mięśniowe zostaną rozciągnięte i rozluźnione. Hej, wspominaliśmy, że spotkania mają charakter prewencyjny? Zapisując się na zajęcia, otrzymujemy w pakiecie poprawę sylwetki oraz samopoczucia, co w efekcie chroni nas przed skutkami siedzącego trybu użycia. Mechanizm podobny do przestrzegania diety – warto zreflektować się zawczasu i nie dopuścić do pogorszenia się stanu naszego zdrowia. To naprawdę działa!

Jak wyglądają zajęcia?„Zdrowy kręgosłup

To w głównej mierze ćwiczenia rozluźniające, mobilizujące, wzmacniające, a także rozciągające wybrane grupy mięśniowe. Clou programu? Nauka utrzymania odpowiedniej, stabilnej postawy naszego ciała. To wszystko udaje się osiągnąć dzięki wykorzystaniu zróżnicowanego sprzętu, takiego jak: piłki rehabilitacyjne (duże fit ball, małe ovo ball oraz heavy ball), natomiast ćwiczeniowe inspiracje zaczerpnięte z zajęć pilates docierają i wzmacniają najgłębsze partie mięśniowe. Wszystkie działania wykonywane są w jednym celu – wyrobienia prawidłowej postawy.

Przykładowe ćwiczenia

I. Stajemy w rozkroku na szerokość bioder, przyciskamy stopy do podłogi, wciągamy brzuch(jednocześnie pamiętając o prostych plecach) i wypinamy klatkę piersiową. Bierzemy wdech, jednocześnie unosząc ramiona i wypuszczamy powietrze. Nie zapominaj o napiętych mięśniach brzucha. Ile powtórzeń? 5.

II. Zaczynam bardzo podobnie jak w poprzednim ćwiczeniu – rozluźniamy barki, a ramiona ‘wyciągamy’ na boki. Następnie na przemian pochylamy tułów – raz w lewą, raz w prawą stronę, cały czas pamiętając o maksymalnym ‘wyciągnięciu’ ramion. Natomiast biodra utrzymujemy w miejscu, a klatkę piersiową trzymamy w pozycji prostej. Ramiona w jednej linii, cały czas napinamy brzuch i prostujemy plecy. Najważniejszym elementem tego ćwiczenia jest powiększanie zakres ruchu po każdym powtórzeniu. Ćwiczenie powtarzamy kilkanaście razy, a na sam koniec rozluźniamy ramiona i wykonujemy luźne skręty tułowia.

Masz więcej pytań? Zapraszamy na konsultacje z naszymi specjalistami do Energym Kraków!