Zrelaksuj się i zachowaj formę z Body Ball

Dlaczego Body Ball?

Body Ball, czyli ćwiczenia z piłką gimnastyczną, to doskonały sposób na wyrzeźbienie sylwetki i wzmocnienie ciała dla osób, które (z przyczyn osobistych lub zdrowotnych) wolą omijać katorżniczy trening szerokim łukiem. Utrzymanie się na piłce wymaga balansowania całym ciałem, co angażuje partie mięśni, których nie używamy na co dzień – mięśnie brzucha, grzbietu i pośladków, a także mięśnie przykręgosłupowe odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy. Odpowiednio wykonany trening Body Ball sprawi, że Twoje ciało będzie odporne na kontuzje i bardziej gibkie. Poprawi się również koordynacja ruchowa i poczucie równowagi.

Czy Body Ball jest dla Ciebie?

Krótka odpowiedź: Tak! Dłuższa odpowiedź: Body Ball jest dla każdego! Piłka gimnastyczna wykorzystywana jest nawet przy rehabilitacji niemowląt. Zajęcia nie wymagają dużej sprawności fizycznej, a piłka odciąża kręgosłup i odcinek lędźwiowy, dzięki czemu osoby, które w normalnych warunkach nie mogłyby pozwolić sobie na ćwiczenia, mogą zacząć trenować. Wystarczy dobrać piłkę do swojego wzrostu, założyć coś, co nie skrępuje ruchów i obuwie sportowe. Jeśli nie czujesz się pewnie, zaznajom się z piłką w domu. Koszt to około 40 zł, a siedzenie przy biurku lub przed telewizorem zmieni się w mieszankę ćwiczeń i zabawy. Jeśli natomiast nie boisz się wyzwań i znasz swoje ciało, zapraszamy na trening Body Ball do klubów fitness Energym w Krakowie!

Piłka antystresowa

Sposobów na radzenie sobie ze stresem jest wiele. Jedni skaczą, tupią i zaciskają pięści, inni wolą się położyć, zrelaksować, nie myśleć o świecie. Body Ball wpływa pozytywnie nie tylko na ciało, ale i na umysł. Piłka jest miękka i sprężysta. Można ją ściskać, odbijać – nawet podskakiwanie na piłce jest zaskakująco odprężające. Zajęcia pomagają się uspokoić, na każdym treningu wykonuje się ćwiczenia wzmacniające oraz relaksująco-rozciągające. Tocząc się po ciele, piłka masuje skórę i stanowi podparcie, którego w pełnym stresu życiu tak bardzo nieraz brakuje.

Podsumowując, Body Ball to forma treningu przeznaczona dla wszystkich. Z piłką można ćwiczyć w domu i w klubie fitness, nawet dołączyć ją do bieżącego planu treningowego, by aktywnie wypocząć i zapewnić sobie czas na relaks. Może właśnie tego Ci trzeba?

Tym samym zapraszamy na trening Body Ball do Energym Kraków!