6 powodów, dla których warto ćwiczyć crossfit

1. Szczupła sylwetka

Crossfit ma wpływ na całe nasze ciało, lecz jego niepodważalną zaletą są szybko widoczne efekty. Dzięki wysokiej intensywności ćwiczeń i jak największej ilości powtórzeń, podczas zajęć spalamy bardzo dużą ilość kalorii w bardzo krótkim czasie. To sprawia, że już po kilku regularnych treningach Twoja waga pójdzie w dół, a obwody zaczną maleć!

2. Oszczędność czasu

Wiemy, jak ciężko zmotywować się do codziennych ćwiczeń, które wymagają od nas dłuższych przygotowań i przynajmniej godziny samego treningu każdego dnia. Dlatego crossfit jest idealnym wyborem dla zabieganych – trwa od 5 do 20 minut, do tego krótka rozgrzewka i rozciąganie. Całość nie pochłania więc dużo naszego czasu, ponadto po nabraniu wprawy, z powodzeniem możemy wykonywać ćwiczenia nie wychodząc z domu.

3. Nigdy się nie nudzi

Najważniejszym założeniem crossfitu jest rozwijanie dziesięciu obszarów sprawności fizycznej: wydolności krążeniowo-oddechowej, wytrzymałości, siły, gibkości, mocy, szybkości, zwinności, równowagi, koordynacji i dokładności. Dzięki temu nie tylko poprawimy swoją kondycję oraz wzmocnimy swoje ciało, ale również poznamy wiele różnorodnych ćwiczeń, dzięki którym crossfit nigdy nam się nie znudzi!

4. Dla każdego

Boisz się, że nie poradzisz sobie z wybranym ćwiczeniem? Nie martw się – trening crossfit jest dostosowany do potrzeb i możliwości każdego – nawet przy bardzo słabej kondycji fizycznej. Dzięki skalowaniu ćwiczeń, niezależnie od Twojego poziomu zaawansowania, bez problemu wykonasz całą serię, a do tego zakończysz trening z pełną satysfakcją i… zdrowymi zakwasami na następny dzień!

5. Dobry dla zdrowia

Poza poprawą kondycji i sprawności fizycznej, wzmocnieniem mięśni, a tym samym również skorygowaniem naszej postawy, trening crossfit ma pozytywny wpływ na nasz układ krążenia i dotlenienie organizmu. Ze względu na intensywność każdej sesji, nasze serce musi pracować na zwiększonych obrotach, a nasze płuca muszą szybciej dostarczać tlen do potrzebujących mięśni, dzięki czemu poprawiamy funkcjonowanie naszego organizmu i przyzwyczajamy go do zwiększonego wysiłku.

6. Motywacja

Na treningu crossfitowym spotykamy wysportowanych atletów, początkujących sportowców i amatorów, którzy po prostu chcą zadbać o swoje ciało. Nikt nie ocenia i nie wytyka porażek – każdy daje z siebie wszystko i pracuje na swój własny sukces. Dzięki temu wspólne ćwiczenia stają się dobrą zabawą, a osiągnięcia innych mobilizują nas do jeszcze większego wysiłku.

Pamiętaj – najtrudniej jest zacząć! Dlatego przekonaj się sam i już dziś zapisz się na zajęcia crossfit w Energym!