Fitness TBC, czyli jak urozmaicić trening!

Dlaczego warto wybrać fitness TBC?

Największą zaletą treningu TBC jest jego wielopoziomowe działanie na ciało i samopoczucie. Ćwiczenia mają wpływ nie tylko na rozwój mięśni i wykształcenie atrakcyjnej sylwetki. Zwiększają wydolność tlenową i pojemność płuc, dzięki czemu poprawi się ogólna kondycja fizyczna i metabolizm, co przełoży się na łatwiejsze spalanie tkanki tłuszczowej. Zajęcia przebiegają na podstawie dość prostej choreografii – tanecznego aerobiku, w którą wpleciono ćwiczenia wzmacniające. Gimnastyka z piłkami, obciążeniem i tubingiem – gumą z uchwytami – urozmaica zajęcia, więc plan treningowy TBC nigdy nie stanie się powtarzalny lub (co gorsza) nudny. Dodatkowo, systematyczne wykonywanie ćwiczeń TBC pomoże w redukcji cellulitu i rozstępów, a nawet zapobiegnie powstawaniu zmarszczek, ponieważ poprawione krążenie pobudza komórki do produkcji kolagenu – głównego białka odpowiedzialnego za elastyczność skóry.

Dla kogo Fitness TBC?

Nie ma przeciwwskazań do uczestnictwa w treningach Total Body Conditioning. Osoby po urazach kręgosłupa mogą brać udział w zajęciach, jeśli spytają trenera o mniej wymagający zestaw ćwiczeń lub ćwiczyć w domu, mając na uwadze własne ograniczenia i nie forsując się za bardzo. TBC okaże się też wyjątkowo skuteczne dla osób, którym dotychczasowa dieta nie przyniosła pożądanych efektów. Pozytywny wpływ na metabolizm przyspieszy spalanie tłuszczu i rozwój tkanki mięśniowej, a konsultacje z trenerem personalnym po zajęciach pozwolą dodatkowo dostosować dietę do indywidualnego zapotrzebowania i postępujących efektów związanych z treningiem.

TBC Floor – kiedy nie masz siły wstać przed treningiem

W ostatnim wpisie pół żartem, pół serio wspomnieliśmy, że leżenie z piłką pomoże w wypracowaniu atrakcyjnej sylwetki. Pół serio, bo piłka nie jest tak naprawdę konieczna. TBC Floor, podobnie jak klasyczna odmiana treningu, jest połączeniem ćwiczeń aerobowych z wzmacniającymi, jednak odbywa się głównie w pozycji leżącej, na matach podłogowych. Skuteczność ćwiczeń leży w liczbie powtórzeń. Skręty tułowia w leżeniu i ćwiczenia w planku wzmacniają przede wszystkim mięśnie stabilizujące, ale też pośladki, biodra, uda i ramiona. Ważnym jest, że ćwiczenia TBC Floor można wykonywać z łatwością w zaciszu własnego domu. Stanowią one świetne uzupełnienie planu treningowego i pomogą się zrelaksować w wolnym czasie.

Zapraszamy na treningi Total Body Conditioning do klubów Energym w Krakowie!