Jak przygotować ciało na lato?

Pamiętaj, jeszcze nie jest za późno, aby zrobić formę na lato!

Jeśli Twoim celem na lato jest spłaszczenie brzucha lub pozbycie się „boczków” po zimie, to jeszcze nie wszystko stracone. Nie ma powodu, by panikować, próbować drakońskich diet i środków na odchudzanie o „magicznym” działaniu. Najlepsze i, co ważniejsze, trwałe efekty przyniesie wyłącznie regularna dieta połączona z intensywnym treningiem. Jeśli czasu jest mało, aerobik i pilates mogą nie wystarczyć. Ćwiczenia aerobowe i cardio są kluczowe przy redukcji masy ciała, ale w budowaniu szczupłej, atrakcyjnej sylwetki najlepiej sprawdza się trening ogólnorozwojowy. Doskonałym przykładem takiego treningu jest Crossfit – upakowany w krótkim oknie czasowym zestaw intensywnych ćwiczeń na kondycję i siłę wykorzystywany między innymi przez amerykańskie wojsko.

Pamiętaj, że odchudzanie to nie tylko liczenie kalorii i codzienne ważenie. Tkanka mięśniowa znacząco różni się od tłuszczu. Jest gęstsza i bardziej zbita, a tym samym cięższa. Nieraz okazało się, że osoby, które dla schudnięcia wybrały CrossFit, przybrały nieznacznie na wadze mimo zauważalnej poprawy sylwetki. Zamiast skupiać się na cyferkach na wadze, chwyć za centymetr krawiecki. Prawdziwych efektów diety i treningu nie da się zważyć – można je za to mierzyć.

CrossFit dla początkujących i zaawansowanych

Największą zaletą treningu Crossowego jest jego przystępność. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z zajęciami fitness, czy znasz już tajniki diety i ćwiczeń, na treningu CrossFit odkryjesz siebie na nowo. Zajęcia grupowe potrafią być równie wymagające, jak trening personalny – wszystko jest kwestią odpowiedniego nastawienia. Przyglądaj się pozostałym uczestnikom, rozbudź w sobie ducha rywalizacji i zobacz z jaką łatwością przyjdzie Ci przekraczanie kolejnych granic wyznaczonych przez własne ciało.

Nie musisz znać wszystkich form, ruchów i nazewnictwa. Współuczestnicy treningu i prowadzący chętnie dzielą się wiedzą, dlatego pytania na zajęciach powinny być traktowane jak kolejny przystanek po drodze do osiągnięcia celu na lato. Tylko dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i współpracy z doświadczonymi specjalistami przygotujesz plan treningowy, który w tak krótkim czasie skutecznie poprawi Twoją sylwetkę i samopoczucie. Dlatego nie zwlekaj, umów się na trening CrossFit już dziś!

Opracowany przez instruktorów Energym Kraków trening Crossowy łączy w sobie elementy CrossFitu, TRX i klasycznego treningu siłowego, dzięki czemu angażuje wszystkie partie mięśni oraz system krążeniowo-oddechowy. Jeśli szukasz sposobu na płaski brzuch, jędrne pośladki i atrakcyjną sylwetkę, przyjdź na poranną lub wieczorną sesję treningową i daj z siebie wszystko! Nasi eksperci zadbają o to, byś osiągnęła swój cel w wyznaczonym czasie.

Zobacz również: Jak często ćwiczyć, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę