Jak skutecznie schudnąć do lata? Fitness – metoda na szczupłą sylwetkę!

Czy fitness jest dla mnie?

Fitness oferuje bardzo szeroki zakres ćwiczeń, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli dopiero wracasz do treningów po długiej przerwie, wybierz zajęcia, które wzmocnią Twoją kondycję i obudzą mięśnie. Zajęcia fitness będzie dla Ciebie znakomitą rozgrzewką przed zaawansowanymi i wymagającymi treningami oraz przygotuje Twoje ciało do spalania zbędnego tłuszczu. Jeśli natomiast szukasz większego wysiłku i jesteś gotowy na intensywną walkę o swoją sylwetkę, trening fitness zapewni Ci porządną dawkę  ruchu, wzmocni Twoje mięśnie oraz doskonale wyrzeźbi Twoje ciało. Największą zaletą tych ćwiczeń jest przede wszystkim poprawa naszej wytrzymałości, wydolności i ogólnej sprawności fizycznej. Dlatego też fitness, dzięki swojej różnorodności i angażowaniu wszystkich mięśni do pracy, jest doskonałym treningiem tak dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Jakie zajęcia powinienem wybrać, aby schudnąć do lata?

Kiedy wracamy do ćwiczeń po dłuższej przerwie, nasze mięśnie są zastane i przykurczone. Należy wtedy pamiętać o ostrożnym przygotowaniu ciała do wysiłku fizycznego – przede wszystkim o rozgrzaniu i rozciągnięciu mięśni. Warto pomyśleć o ćwiczeniach relaksacyjnych, które nie tylko zapewnią dobre samopoczucie, ale również zadbają o prawidłową postawę i zregenerują ciało. Doskonałym wyborem dla fanów tańca i osób lubiących intensywne treningi, będą zajęcia cardio – połączenie wysiłku i dobrej zabawy. Może skusi Cię energiczna Zumba, zmysłowe Latino Dance lub rytmiczne TBC? Każde z nich zapewni Ci nie tylko dużo ruchu i aktywności, ale również dawkę dobrego humoru! Pracujesz nad wyrzeźbieniem i ujędrnieniem swojego ciała? Wybierz zajęcia wzmacniające, a sześciopak przestanie być jedynie marzeniem. Zajęcia z Płaskiego Brzucha czy Body Shape skutecznie zbudują Twoje mięśnie, a Zdrowy Kręgosłup zadba o Twoją postawę i zdrowy wygląd. Ważne, by przy wyborze konkretnych ćwiczeń, podejmować świadome decyzje, na podstawie własnych potrzeb lub po konsultacji z trenerem personalnym.

Dlaczego wybieramy fitness?

Najtrudniejszym krokiem w dbaniu o wymarzoną sylwetkę, jest znalezienie motywacji i utrzymanie swoich postanowień. Fitness, dzięki łączeniu zabawy i tańca, z wysiłkiem i sprawdzianem wytrzymałości, nie jest treningiem monotonnym, a dodatkowo różnorodność zajęć pozwala nam na ciągłe odkrywanie nowych sposobów na ćwiczenia. Szczególnie zimą, kiedy wyjątkowo trudno zmobilizować się do regularnych treningów, chętniej damy się porwać energicznej muzyce i tanecznym ruchom, niż tradycyjnemu „wyciskaniu”. Pamiętajcie – wymarzona figura sama się nie zrobi, musimy jej trochę pomóc!

Zapiszcie się już dziś na zajęcia fitness w Energym!