Jak wyrzeźbić wymarzony brzuch? Trening ABS!

Piękna forma po 30-minutowych treningach

Zdejmujesz koszulkę na basenie/plaży/grillu i nagle czas staje w miejscu dla wszystkich wokół. Na twarzach zachwyt albo zazdrość, wszystkie skierowane w Twoją stronę. Ktoś pyta jak wyrobić taką rzeźbę, więc odpowiadasz „No wiesz, ABS 3 razy w tygodniu, po pół godzinki. Wystarczy się przycisnąć.”

A potem się budzisz

I przypominasz sobie, że dziś znowu idziesz do pracy ze swoimi pudełkami na żywność, po czym kierunek – siłownia. Dzisiaj ABS (pół godzinki), więc spędzisz tam przynajmniej 1,5 godziny. Koło jednej na cardio, żeby w ogóle przygotować się na trening. No i ABS (pół godzinki). W zasadzie jeszcze Stretching, bo jutro nie chcesz umierać. W końcu jutro znowu siłownia, tym razem plecy. Albo to już ramiona? Zerkniesz na swój plan treningowy, jak wstaniesz z łóżka. Przynajmniej śniadanie będzie ciekawe, bo niesmaczna dieta to nieskuteczna dieta.

Brzuch buduje się w kuchni

Ujemny bilans kaloryczny nie wystarczy, chyba że już masz wspaniałe mięśnie i chcesz jedynie zredukować ilość tłuszczu. Pamiętaj, żeby zadbać o zwiększenie ilości spożywanego białka, jednocześnie nie obcinając drastycznie spożycia węglowodanów. Lepiej je spalić niż panicznie unikać, ponieważ bez nich skuteczna praca na siłowni będzie niemożliwa. Mniejsze posiłki w odstępach 3-5h zamiast obiadu, po którym ciężko wstać od stołu, powinny być dość oczywiste, ale o rzeczach oczywistych warto czasem wspomnieć. Jeśli w Twoim planie treningowym nie ma rozpisanej diety, to czas najwyższy wpisać tam każdy posiłek.

Jak więc ugryźć ABS?

Przede wszystkim należy pamiętać, że ABS to nie plan treningowy, a dodatek do niego. Wystarczy przywołać obraz wszystkich tych, którzy ćwiczyli tors i ramiona, nie poświęcając czasu na trening nóg. Teraz za partie górne podstawmy brzuch, a za nogi – resztę ciała. Ma to sens, prawda? Niemniej jednak trening ABS w połączeniu z dietą i cardio stanowi doskonały sposób na wydobycie maksimum potencjału z mięśni brzucha. Podczas tych 30 minut realizowany będzie morderczy trening, którego efekty będą wprost proporcjonalne do włożonego wysiłku. Angażowane są różne partie mięśni, dzięki czemu osiągniesz wyznaczony cel, niezależnie od tego, czy jest to płaski brzuch, sześciopak, czy V-line pod nim.

Zachęcamy do uzupełnienia planu treningowego o trening ABS na płaski brzuch w Energym Kraków! Wykonaj kompleksowy zestaw ćwiczeń ABS na siłowni pod okiem instruktora, który sprawdzi poprawność wykonywanych ćwiczeń i odpowie na wszystkie Twoje pytania.