Jak zajęcia fitness wpływają na nasze zdrowie i sylwetkę?

Fitness ogólne korzyści 

Aktywność fizyczna pozwala na zachowanie zdrowia oraz zrzucenie zbędnych kilogramów. Systematyczne zajęcia fitness to zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób serca, cukrzycy czy nowotworów. Sport pomaga w obniżeniu cholesterolu oraz ciśnienia tętniczego krwi — ryzyko wielu chorób, m.in. wystąpienia zawału serca czy miażdżycy, staje się o wiele mniejsze. Zajęcia fitness poprawiają poza tym naszą kondycję oraz pozwalają na zachowanie na dłużej sprawności umysłu. Ponadto endorfiny wydzielane podczas tej aktywności polepszają samopoczucie i dodają energii do działania — nawet po zakończonym treningu! 

Crossfit to zajęcia fitness na poprawę sprawności całego ciała!

To jeden z najbardziej sprawdzonych systemów treningowych. Na początku do jego tajników mieli dostęp jedynie przedstawiciele służb mundurowych. Działa ogólnorozwojowo, angażuje każdą partię mięśni, pobudza układ krążeniowo-oddechowy oraz nerwowy. Ćwiczenia wykonywane są za pomocą pracy z ciężarem własnego ciała, sztangi czy piłki. To świetny sposób na utrzymanie zdrowia i sylwetki dla zabieganych osób. Dzięki odpowiednio skomponowanym ćwiczeniom i czasie ich wykonywania, bardzo szybko zobaczysz efekty — w poprawie wyglądu Twojego ciała oraz samopoczucia! Nie musisz być zaawansowanym sportowcem – crossfit to również dobry wybór dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z tą aktywnością fizyczną. Ostrzegamy — szybka poprawa w wyglądzie sylwetki może Cię zaskoczyć! 

Dzięki treningowi pump możesz zwiększyć zarówno siłę jak i wytrzymałość.

To trening siłowo-wytrzymałościowy. Podczas ćwiczeń wykorzystywane są sztangi z krążkami o różnej wadze, które angażują każdy mięsień Twojego ciała. Nawet te, o których nie miałeś pojęcia! Trening charakteryzuje się dużą ilością powtórzeń w odpowiednim tempie, które wyznacza podkład muzyczny. Dzięki wysokiej intensywności wpływa na poprawę metabolizmu i rzeźbi sylwetkę. To zajęcia, po których czujesz satysfakcję i motywację do dalszego działania! 

Body Shape to kolejny sposób wzmacniania ciała z wykorzystaniem obciążenia.

Na próżno szukać lepszych ćwiczeń wzmacniających i rzeźbiących sylwetkę. To specjalny trening wykonywany z użyciem obciążeń na nogi oraz hantli. Odpowiednie akcesoria sprawiają, że podczas treningu wzmacniamy wszystkie partie mięśni. Body Shape to aktywność dla wszystkich osób, niezależnie od wieku, które chcą poprawić wygląd całego ciała. Charakteryzuje się prostym zestawem ćwiczeń, wykonywanych ze zróżnicowaną intensywnością. Co ważne, kluczowym aspektem podczas treningu jest odpowiednia technika, dzięki której osiągniemy pożądane efekty. 

Odpręż się i zadbaj o elastyczność ciała dzięki zajęciom Power Yoga

Joga to idealna aktywność dla osób, dla których priorytetem jest zarówno wymodelowanie sylwetki, jak i odprężenie. Skupia się na wyrzeźbieniu całego ciała, poprawie postury i elastyczności ciała oraz wzmocnieniu mięśni. To bardziej intensywny rodzaj jogi — a co za tym idzie, bardziej satysfakcjonujący! Po skończonej sesji, pomimo wyciszenia i uczucia odprężenia, będziemy mieć więcej energii — jak po treningu cardio. 

Zdrowy Kręgosłup bezpieczniejsze jutro. 

Lepiej zapobiegać, niż leczyć — to powód, dla którego zajęcia te są odpowiednie dla każdego. Nie ważne, czy uprawiasz wyczynowo sport, czy może pracujesz za biurkiem i twoja aktywność fizyczna jest niska. To zajęcia terapeutyczne, polecane dla osób w każdym wieku — dla tych młodszych i starszych. Jakie efekty uzyskasz dzięki tym treningom? Poprawisz stabilizację i postawę całego ciała, a także zyskasz nad nim większą kontrolę. Skupisz się na wzmocnieniu i rozciągnięciu mięśni pleców oraz mięśni głębokich, przy użyciu odpowiednich sprzętów, pod nadzorem profesjonalisty. Twój kręgosłup będzie ci wdzięczny — jeśli nie teraz, to w przyszłości! 

Niejedno oblicze fitnessu 

Fitness może przybrać wiele form — każdy znajdzie coś dla siebie, wystarczą chęci i zaangażowanie! Jeśli nie jesteś fanem intensywnych ćwiczeń, takich jak crossfit czy aerobik, wybierz pilates lub stretching. Chcesz uniknąć monotonni? Nie musisz decydować się na jedne konkretne zajęcia. Nic nie stoi na przeszkodzie w wyborze kilku różnych treningów i uczęszczania na nie na zmianę. Aktywność fizyczna pod każdą postacią przyniesie wymierne efekty, w szczególności gdy w osiągnięciu celu pomaga nam wykwalifikowany instruktor. Siłownie w swojej ofercie posiadają mnóstwo treningów grupowych, a jak wiadomo – w grupie raźniej! Skup się na tym, by wybrać takie zajęcia fitness w Krakowie, na których będziesz pojawiał się z przyjemnością i motywacją do pracy nad sobą!