Siłownia, fitness - Energym kraków
cennik   |    kontakt


       
NOWOŚCI | lifestyle | kultura | trening | promocje
Jak obliczyć BMI? Oblicz swoją idealną wagę

Z problemem utrzymania idealnej wagi boryka się coraz więcej osób, nie tylko w krajach zamieszkiwanych przez narody powszechnie uznawane za otyłe, ale także w tych, w których dostęp do zdrowego pożywienia, w tym tanich owoców i warzyw, jest nieograniczony. Jak prawidłowo obliczyć BMI i po co to robić?

czytaj więcej ›


Jak fitness wpływa na Twój organizm?

Fitness to nie tylko aktywność mająca na celu zrzucenie zbędnych kilogramów. Chociaż nie sposób odmówić skuteczności regularnego treningu w walce z nadwagą, zajęcia fitness wpływają na organizm osoby ćwiczącej w sposób holistyczny. Dowiedz się w jaki sposób możesz poprawić jakość swojego życia z fitness!

czytaj więcej ›


Nowy Rok z Energym!

„Nowy Rok, nowy/a ja!” słyszymy niezmiennie co roku. Siłownie pękają w szwach, zdrowa żywność znika z półek sklepowych w zastraszającym tempie i każdy znajomy postanawia rzucić palenie. Co zrobić, żeby dotrzymać postanowień noworocznych? Jak zostać na siłowni przez cały rok i naprawdę zmienić swoje życie? Podpowiadamy!

czytaj więcej ›


Poczuj kojącą moc masażu!

Multitasking, stres i napięty, cotygodniowy harmonogram obowiązków – to tylko kilka czynników wpływających na coraz większą potrzebę rozluźnienia się przed następną iteracją. Czujesz narastające napięcie, które kumuluje się w różnych partiach Twojego ciała? Dotychczasowe sposoby ‘na relaks’ nie dają Ci już takiej satysfakcji? Jeśli odpowiadasz twierdząco: to znak, że czas na kojącą moc masażu.

czytaj więcej ›


Jak zachować zgrabną sylwetkę jesienią?

Kiedy dni stają się coraz krótsze, a temperatura na zewnątrz spada, nieraz mamy ochotę zwyczajnie owinąć się kocem i sączyć gorące kakao przed telewizorem lub laptopem. Nic w tym dziwnego – w końcu trudno zwlec się nawet do pracy czy szkoły, gdy na zewnątrz od rana szarówka. Ale to właśnie takie zachowanie prowadzi do tego, że wśród postanowień noworocznych pojawiają się słowa „zacznę biegać” lub „zrzucę x kilogramów”. Jak temu zapobiec?

czytaj więcej ›


O diecie słów kilka

„Jesteś tym, co jesz” – mawiają. Każda bardziej ogarnięta osoba wie jednak, że sprawy mają się trochę inaczej. Jesz to, czym jesteś (jeśli nie, to warto zacząć), ponieważ ciało zostało zaprojektowane w taki sposób, że wie z czego powinno się składać i czego się domagać, gdy jego naturalny balans zostanie zachwiany. Po co w takim razie dieta i czemu tyle się o niej mówi? Cóż, mamy kilka odpowiedzi.

czytaj więcej ›


Co jeść po treningu?

Rozpisanie diety, przystosowanej do indywidualnych potrzeb to podstawa w budowaniu wymarzonej sylwetki. Sam trening, niepodparty zbilansowanymi posiłkami nie przyniesie efektów, których oczekujemy. To co jemy po treningu jest szczególnie ważne, ponieważ już wtedy nasz organizm rozpoczyna proces regeneracji, a zatem – potrzebuje składników, dzięki którym uzupełni straty. Z czego zatem powinien się składać odpowiedni posiłek potreningowy? Czy warto skorzystać z usług trenera personalnego? Zapraszamy do lektury!

czytaj więcej ›


Jak wytrwać w odchudzaniu?

Dieta to dla niektórych nie lada wyzwanie. Nie łatwo jest odmówić sobie ulubionych potraw czy przepysznych słodyczy. Jak się nie poddać i wytrwać w swoim postanowieniu?

czytaj więcej ›


Jak realizować postanowienia noworoczne?

Zmiana stylu, fitness, dieta, nauka nowego języka? Postanowienia noworoczne mogą być naprawdę różne! Wraz z nadejściem stycznia, podsumowujemy ubiegły rok i wyznaczamy ambitne zadania na kolejny.

czytaj więcej ›


Jak być aktywnym w okresie jesienno-zimowym?

Zima zbliża się wielkimi krokami. Spadł już pierwszy śnieg, a temperatura za oknem nie zachęca do wyjścia z domu. Jak zachować swoją aktywność w okresie jesienno-zimowym?

czytaj więcej ›