Body Shape – wymodeluj swoje ciało!

W dobie przesadnie skomplikowanych opisów postaramy się w jasny i klarowny sposób przybliżyć ćwiczenia spod szyldu BS. Bo tak naprawdę esencją tego rodzaju aktywności fizycznej jest kompleksowe wzmocnienie mięśni naszego ciała. Oczywiście przy okazji skorzystamy na efekcie ubocznym włożonego wysiłku – poprawie nastroju.

Czy Bdoy shape jest dla mnie?


Czy dana forma treningu jest na pewno dopasowana nie tylko do moich możliwości, ale i do założonego celu? Bez wątpienia jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań. I słusznie! Warto pamiętać o złotej zasadzie jedno leczy, a na drugie szkodzi i przed rozpoczęciem zajęć chłodno ocenić swoje predyspozycje. Jednak w przypadku fitness body shape nie musimy się niczego obawiać.

Niewielka intensywność i prosty pakiet ćwiczeń pozwalają na uczestnictwo praktycznie wszystkim. Bez względu na wiek, płeć czy wydolność fizyczną. Pomimo tego, że BS polecany jest dla osób początkujących, to korzystają z niego osoby o różnym stopniu zaawansowania. Nie tworzymy sztucznych kryteriów, które trzeba spełnić, żeby uczęszczać na zajęcia z body shape. Zajęcia same w sobie nie są skomplikowane pod względem koordynacyjnym, wykonywane są w umiarkowanym tempie, a regulowane obciążenia pozwalają ćwiczyć praktycznie każdemu. Co więcej, podczas BS poznajemy podstawowe kroki aerobowe oraz uczymy się techniki wzmacniającej mięśnie. Ciężko znaleźć lepsze zajęcia na start. – mówi jeden z trenerów personalnych w Energym Kraków. I właśnie odpowiednie tempo pozwala skoncentrować się na technice, bezpieczeństwie i precyzji wykonywanych ćwiczeń.

Jak prowadzone są zajęcia?


Zajęcia zaczynają się tak, jak większość ćwiczeń – od rozgrzewki. Proste kroki, scalone w łatwe do przyswojenia sekwencje, przygotują nasz organizm do podjętego później wysiłku. Zazwyczaj na rozgrzewkę przeznaczone jest 10-12 minut. Następnie płynnie przechodzimy do ćwiczeń wzmacniających – tutaj najwięcej zależy od instruktora oraz stopnia zaawansowania prowadzonej grupy. Natomiast na sam koniec przewidziane są ćwiczenia rozciągające, z naciskiem na najbardziej obciążane podczas sesji partie mięśni.

Chodźże na trening BS!


Regularny trening fitness body shape przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które chcą pozbyć się zalegającej tkanki tłuszczowej i dążą do posiadania szczupłej, atrakcyjnej sylwetki. Umiarkowana intensywność, odpowiedni dobór ćwiczeń oraz duża ilość powtórzeń wpływa na wytrzymałość mięśni, poprawia ruchomość w stawach oraz kształtuje prawidłową postawę ciała. Masz więcej pytań? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami z Energym Kraków