Czym jest trening TBC i BPU?

Czym jest TBC? 

Skrót TBC wywodzi się z języka angielskiego i oznacza „Total Body Conditioning”, czyli ćwiczenia na trening całego ciała. Ten typ treningu łączy ze sobą ćwiczenia aerobowe, które kładą szczególny nacisk na regulację oddechu i pulsu oraz ćwiczenia wzmacniające mięśnie. Całość odbywa się przy dźwiękach rytmicznej muzyki. Taki trening zaczynamy krótką, zazwyczaj 10 – minutową rozgrzewką, gdzie wykonujemy proste kroki. Później następuje część wzmacniająca mięśnie. To wtedy w ruch idą hantle, obciążenia na nogi, piłki czy tubingi. Później przychodzi czas na ćwiczenia aerobowe takie jak bieganie czy jazda na rowerze. Niepodważalną zaletą treningu TBC jest fakt, że owe ćwiczenia można wykonywać bez potrzeby zakupu drogiego sprzętu oraz to, że ten trening można dostosować dowolnie według naszych potrzeb. Jakie korzyści przynosi zatem Total Body Conditioning? Przede wszystkim taki trening wzmacnia nasze mięśnie i poprawia ogólną kondycję fizyczną, a po drugie spalamy tkankę tłuszczową i poprawiamy wydolność oddechową naszego organizmu. Wszystko to czyni ćwiczenia TBC bardzo popularnymi wśród klientów siłowni. Przyjdź do Energym i spróbuj samemu!

Czym jest BPU?

Ten zestaw ćwiczeń również charakteryzuje się ciągłym zainteresowaniem, szczególnie wśród Pań. Czym jest BPU? To skrót od „brzuch, pośladki, uda”, czyli treningu, który ma na celu poprawienie właśnie wyżej wymienionych partii ciała. Ćwiczenia te mają charakter kształtująco – wzmacniający Na tego typu treningu zwraca się przede wszystkim uwagę na wielokrotne powtarzanie zestawów ćwiczeń oraz pracę z niskim obciążeniem. Dzięki takiemu zabiegowi, cały trening niezwykle skutecznie modeluje mięśnie, wzmacnia je i powoduje szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. BPU wykonuje się głównie w oparciu o takie przybory do ćwiczeń jak hantle obciążniki na nogi, taśmy czy piłki różnych wielkości. Taki trening gwarantuje nam, że szczególnie nasze dolne partie ciała będą wzmocnione, smukłe i wymodelowane.

Wybór należy do ciebie

Już teraz wiesz, czym jest TBC, a czym trening BPU. Teraz wybór należy do ciebie. Jeżeli poszukujesz ćwiczeń ogólnorozwojowych, które wzmocnią twoje wszystkie mięśnie i pomogą w zwiększeniu wydolności – zapisz się na trening TBC. Jeżeli natomiast potrzebujesz poprawić przede wszystkim dolną partię swojego ciała, czujesz, że jest ona niewystarczająco wzmocniona – wybierz BPU. Możesz również z powodzeniem wykonywać oba typy treningów. Wtedy efekty powinny być jeszcze szybsze. Oba te trening, jak i wiele więcej, znajdziesz w ofercie siłowni Energym.